Blackjack verzus ruleta: Čo je pre hráča lepšie?

Blackjack verzus ruleta: Čo je pre hráča lepšie?

Blackjack a ruleta patria medzi najobľúbenejšie hazardné hry po celom svete. Ale ktorá z nich je z pohľadu hráča lepšia a výhodnejšia?

Blackjack a šance na výhru

Typická hra v blackjacku prináša zhruba 2 % výhodu kasína alebo trochu menej. Výhoda kasína v blackjacku patrí medzi najnižšie spomedzi hazardných hier a pri používaní základnej stratégie alebo správneho počítania kariet ju možno ešte znížiť. Dôležité je tiež vedieť si vybrať blackjackový stôl s najlepšími pravidlami z pohľadu hráča.

Ruleta a šance na výhru

Ak sa bavíme o americkej rulete, ktorá má políčka 0 a 00, tak výhoda kasína môže presiahnuť 5 %. Na európskej rulete, ktorá obsahuje len 0, má kasíno výhodu len okolo 2,5 %. Výber správnej ruletovej hry je preto alfou a omegou z pohľadu potenciálneho úspechu hráča. Resp. z pohľadu minimalizovania strát. Existuje niekoľko typov, ktoré stávky na rulete sú výhodnejšie a tiež ruletových stratégií, ktoré dokážu zvýšiť tvoju šancu na úspech.

Ktorá hra je výhodnejšia: blackjack alebo ruleta?

Blackjack je v tomto porovnaní dvoch hazardných klasík rozhodne víťazom. Pretože hráč vďaka správnemu využívaniu základnej stratégie či počítania kariet dokáže značným spôsobom eliminovať výhodu kasína. Ruleta je takmer výlučne hra založená na šťastí.

Ak teda nechcete spoliehať len na šťastie, ale chcete držať svoj osud pevne v rukách, rozhodne si vyberte radšej blackjack. Nezabudnite však na výber správneho stola, preto hľadajte tieto pravidlá. Výplata 3/2 lepšia ako 6/5, viac možností na rozdelenie kariet, možnosť zdvojnásobiť čo najviac rúk, čím menej balíčkov v hre, tým lepšie a výhodnejšie je, ak krupiér musí stáť na mäkkej 17.

Základná stratégia ako cesta k úspechu v blackjacku

Každá kombinácia kariet, ktorú v blackjacku dostaneš, tak má jeden konkrétny optimálny spôsob, akým sa dá zahrať. Samozrejme, na základe toho, akú hornú kartu má krupiér.

Z dlhodobého hľadiska využitím perfektnej stratégie minimalizujete straty a dokonca zvýšite svoje šance na víťazstvá. Matematika hovorí jasne: ak využívate perfektnú stratégiu pri stole s najlepšími pravidlami, tak výhoda kasína klesne na úroveň okolo pol percenta.

Základnú stratégiu môžeš ovládať spamäti, ale pri stole môžeš využívať aj tabuľku s rozpisom optimálnych možností hrania jednotlivých kombinácií. Tabuľka vznikla na základe počítačových programov a odskúšaná na obrovskom množstve rúk.