Kedy je najlepší čas hrať online poker? Cash games verzus turnaje

Kedy je najlepší čas hrať online poker? Cash games verzus turnaje

Viete, kedy je najlepší čas hrať online poker? Prezradíme vám, kedy je najlepšie hrať cash games a online pokrové turnaje.

Online poker je dostupný 24 hodín denne a 7 dní v týždni. To je skvelé, ale neznamená to, že sa môžete prihlásiť kedykoľvek počas dňa, ak chcete maximalizovať svoje zisky. Súčasťou vašej pokrovej stratégie by malo byť aj vedieť, kedy hrať a kedy nie.

Aspekty potrebné na zváženie pri výbere optimálneho času na hranie online poker

  • Prečo hráte? Ak hráte online poker len pre zábavu, netrápte sa a hrajte jednoducho vtedy, keď na to máte čas a chuť. Pokiaľ hráte preto, aby ste sa zlepšovali, možno je najlepšie vybrať si čas, keď je pri stole viac kvalitnejších súperov. Pre hráčov, ktorí chcú maximalizovať svoje zisky, môže byť najlepšie hrať v čase, keď je v „obehu“ najviac príležitostných hráčov a to je v čase najväčšej špičky.
  • Cash games. Keď hráte cash games, počet hráčov v hráčskom poole nemá žiadny vplyv na nič iné ako na zvýšený výber stolov, z ktorých si môžete vybrať. Pri stole bude vždy maximálny počet hráčov, takže viac hráčov v hráčskom poole vám dáva väčší výber. To je dôvod, prečo hranie cash games v čase špičky nemá takmer žiadne nevýhody – hrá viac príležitostných hráčov a máte väčší výber stolov, takže ak nemáte tú smolu, že sedíte pri stole plnom štamgastov, môžete si vybrať iný.
  • Turnaje. Bohužiaľ, ak hráte turnaje, veci nie sú také jednoduché. Hranie v čase špičky bude stále znamenať nárast príležitostných hráčov, ale tiež zvyšuje veľkosť turnaja, v ktorom hráte – takže je ťažšie robiť deep runy, kde začnete zarábať veľké peniaze.
  • Stávky. V závislosti od stávok, za aké hráte online poker, nemusí byť veľký rozdiel v tom, kedy hráte. Napríklad, ak hráte cash games s najnižšími stávkami, neuvidíte veľkú odchýlku v hráčskom fonde na základe dennej doby. Je to stávka na istotu, že bez ohľadu na to, v ktorú dennú dobu hráte, väčšina hráčov bude náhodná. Čím vyššie stávky však vkladáte do hry, tým viac budete chcieť venovať pozornosť časom, keď hrajú slabší hráči. Hranie v čase špičky s bežnými hráčmi môže byť rozdiel v tom, či ste alebo nie ste víťaz na určitej úrovni vkladu.
  • Miestne zvyky. Ak hráte online poker proti hráčom z iných krajín sveta, musíte brať pri výbere vhodného času aj miestne zvyky a kultúrne odlišnosti. Aby ste zastihli čo najviac príležitostných hráčov pri stole. V niektorých krajinách majú poobednú siestu, v niektorých dlhšiu pracovnú dobu a do úvahy treba brať aj časový posun iných krajín.

Kedy je najlepšie hrať online poker

Najlepší čas na hranie online pokru, ak chcete maximalizovať svoje výhry, je čas najvyššej návštevnosti (špičky) a to je medzi 17. a 23. hodinou večer. Budete mať možnosť hrať proti vyššiemu počtu príležitostných hráčov a turnaje budú mať väčšie cenové fondy, o ktoré sa bude súťažiť.

Najlepšie dni v týždni na online poker sú víkendové dni – to znamená piatkové večery a tiež sobota a nedeľa. Toto sú dni, keď sa prihlasujú do hry aj tí najpríležitostnejší hráči a hráči, ktorí sa chcú len zabaviť.

Ak chcete maximalizovať svoju šancu na úspech, hrajte online poker počas víkendových večerov (piatok až nedeľa) v čase od 17:00 do 23:00 hod.