8 vecí, ktoré robí úspešný blackjackový hráč (2.)

8 vecí, ktoré robí úspešný blackjackový hráč (2.)

V druhej časti si predstavíme ďalšie kvarteto vecí, ktoré robí každý úspešný blackjackový hráč.

Toto robí každý úspešný blackjackový hráč

Sebaovládanie

Jedným zo základných tipov, ako sa stať úspešný blackjackový hráč, je cvičiť sebakontrolu. Blackjack je hra o skutočné peniaze, a preto by sa hráči mali správať inteligentne a byť si vedomí svojich osobných limitov. Keď sedíte pri blackjackovom stole, nastavte si limit, ktorý vám vyhovuje, a umožní vám to robiť lepšie rozhodnutia, pretože sa nemusíte obávať toho, čo nakoniec vložíte do hry.

Žiadny hráč nemôže vyhrať zakaždým, a preto je hranie v rámci svojich možností nanajvýš dôležité. A hlavne je potrebné zostať v tomto limite alebo vedieť kde prestať aj keď ste na víťaznej vlne.

V tomto ohľade platí pravidlo rozhodnúť sa, čo ste pripravení riskovať, a potom kedykoľvek položiť na stôl iba štvrtinu tejto sumy. Pamätajte tiež, že môžete ovládať, ako dlho chcete hrať, takže môžete skončiť,  bez ohľadu na vaše výhry alebo prehry.

Vyhýba sa vedľajším stávkam

V štandardnom blackjacku existuje niekoľko možností vedľajších stávok, ktoré hráči získajú počas hry. Zatiaľ čo tieto vedľajšie stávky sľubujú vyhliadku na výhru dodatočnej sumy, v tomto procese tiež vždy zvyšujú výhodu domu. V dôsledku toho je nevyhnutné, aby sa dobrý hráč blackjacku vyhýbal podávaniu vedľajších stávok vo všeobecnosti a najmä vedľajších stávok na poistenie.

Pri poistnej stávke sa výhoda domu zvyšuje až na 6 %. Navyše, ak má hráč blackjack, vyhrá iba pôvodnú stávku. Na druhej strane, ak má krupiér aj blackjack, je to push, čo znamená situáciu bez výhry, bez straty.

Nesadá si na prvú stoličku

Toto je rada pre hráčov v kamenných kasínach. Úspešný blackjackový hráč si jednoducho nikdy nesadne na prvú stoličku. Jedným z tipov, ako hrať blackjack ako profesionál, je vyhnúť sa prvej základnej stoličke a namiesto toho si sadnúť ďalej. Toto je obzvlášť dôležité v situáciách, keď sa zdá, že krupiér sa ponáhľa.

Ak sa vyhnete prvej stoličke a posadíte sa, získate viac času na preskúmanie vašej karty, ako aj karty krupiéra. Môžete tiež lepšie využiť základnú stratégiu a počítať karty rozhodnejším spôsobom. Okrem toho je dôležité začať v malom, aby ste získali predstavu o situácii a najmä o nálade predajcu. Ako odborníci naznačujú, „horúce a studené pruhy krupiéra môžu mať na hráča veľký vplyv“.

Riadi sa štatistikami, nie emóciami

Úspešný blackjackový hráč sa dokáže vyhnúť spoliehaniu sa na svoje zmysly a namiesto toho sa viac spolieha na štatistiky. Ako v každej hazardnej hre, aj okolo blackjacku sa točia mýty, legendy a mylné predstavy. Ale je lepšie nerobiť závery na základe príbehov iných ľudí.

Dobrý hráč blackjacku vždy zakladá na údajoch a má matematicky naklonenú myseľ. To je veľmi dôležité, pretože blackjack je napokon hra s číslami a hráčova matematická zdatnosť mu môže umožniť získať z blackjacku maximálnu hodnotu. Odborníci sa učia svoje grafy naspamäť, vytvárajú si svoje vlastné pomocou generátora kariet blackjack a vôbec nenechajú priestor na dohady.

Blackjack je štatistická hra, ktorej výsledok môže byť do značnej miery určený vlastnou schopnosťou a rozhodovaním hráča. Takže namiesto toho, aby ste zvolili náhodný prístup, užite si a cvičte prvok zručnosti, ktorý vám vždy pomôže získať viac z vašej ruky, pokiaľ ide o potešenie, ako aj o zisk.