Pravidlá hry ruleta – všetko, čo musíte vedieť

Pravidlá hry ruleta – všetko, čo musíte vedieť

Online ruleta je jednoduchá, rýchla a zábavná hra, s množstvom variant a strategií, ktoré môžu hráči vyskúšať. Poďme sa bližšie pozrieť na základné pravidlá rulety, jej rôzne verzie a niekoľko príkladov, ako môžete ruletu hrať efektívne a zábavne.

Pravidlá rulety

Ruleta sa hrá na stole, ktorý obsahuje rotujúce koleso s číslami a farebnými poliami (červené a čierne), a stávkovým plánom s rôznymi možnosťami stávky.

Váš cieľ je tipnúť, kde sa zastaví malá biela guľôčka, ktorú krupiér (v online verzii program) hodí do rotujúceho kolesa. Môžete staviť na konkrétne číslo, na skupinu čísel, na farbu políčka, kde guľôčka skončí, a mnoho ďalších možností. Ak ste uspeli so svojim tipom, vyhrávate podľa výplatného pomeru daného druhu stávky.

Rady od profesionálneho hráča rulety

Poznajte pravidlá

Zdá sa, že to je zrejmé, ale predtým, než začnete hrať ruletu, mali by ste mať naštudované pravidlá a stratégie hry. Existuje mnoho rôznych variantov rulety a každá má svoje vlastné unikátne pravidlá.

Využite bonusy a propagačné akcie

Mnohé online kasína ponúkajú bonusy a propagačné akcie, ktoré môžu zvýšiť váš bankroll. Vždy sa uistite, že ste si prečítali a porozumeli pravidlám týchto bonusov predtým, než ich využijete.

Rozhodnite sa pre správnu stratégiu

Existuje mnoho rôznych stratégií pre ruletu, takže je dôležité nájsť tú, ktorá najlepšie vyhovuje vášmu štýlu hry a rozpočtu. Bez ohľadu na to, ktorú stratégiu si vyberiete, mali by ste byť konzistentní a dodržiavať ju.

Hrajte zodpovedne

Je dôležité mať na pamäti, že ruleta je hra šance a že vždy by ste mali hrať v rámci svojich finančných možností. Nikdy nestrácajte viac peňazí, než si môžete dovoliť.

Verzie rulety

Existujú tri hlavné verzie rulety, ktoré sú najbežnejšie v kasínach po celom svete aj online:

Stolové rulety

Online rulety

Je digitálna verzia rulety, ktorú môžete hrať na počítači alebo mobilnom zariadení. Online ruleta môže zahŕňať všetky tradičné verzie rulety, ako aj niektoré unikátne verzie, ktoré boli vytvorené špeciálne pre online hru.

Live Dealer ruleta

Tento typ rulety kombinuje prvky fyzickej a online rulety. Skutočný krupiér ovláda hru z fyzického kasína alebo štúdia, a hráči sa zapájajú do hry prostredníctvom video prenosu na svojich digitálnych zariadeniach.

Multi-wheel ruleta

Tento typ online rulety umožňuje hráčom stávkovať na viacerých ruletových kolesách naraz, čo zvyšuje tempo a vzrušenie z hry.

Mini ruleta

Toto je zjednodušená verzia rulety, ktorá sa často nachádza v online kasínach. Mini ruleta má menej polí (obvykle 13) a môže mať iné pravidlá a výplatné štruktúry.

Progressívna ruleta

Táto verzia online rulety ponúka progressívne jackpoty, ktoré môžu narásť do veľmi vysokých súm. Tieto jackpoty sa zvyčajne zvyšujú každým točením, ktoré nevyhrá jackpot.

Príklady hrania rulety

Hráč môže staviť na množstvo rôznych kombinácií. Napríklad, stávka na jedno číslo (tzv. „straight up“) sa vyznačuje najvyšším výplatným pomerom – 35 k 1. To znamená, že ak hráč stavi 1 euro na jedno číslo a guľôčka skončí na tomto čísle, hráč vyhrá 35 eur.

Iné populárne stávky zahŕňajú stávky na farby (červená alebo čierna), kde má hráč takmer 50% šancu na výhru, ale výplatný pomer je len 1 k 1. Podobne, stávky na párné alebo nepárné číslo, alebo na vysoké (19-36) alebo nízke (1-18) čísla tiež ponúkajú takmer 50% šancu na výhru s rovnakým výplatným pomerom.

Existujú aj skupinové stávky, ako napríklad stávky na tucet alebo stĺpec, kde hráč stávkuje na skupinu 12 čísel. V prípade výhry je výplatný pomer 2 k 1.

Ruleta je hra šance, ale to neznamená, že nemôžete použiť stratégiu. Rôzne stratégie, ako napríklad Martingale, Fibonacci alebo D’Alembert, môžu byť použité na zvýšenie vašich šancí na výhru. Tieto stratégie sa zameriavajú na správanie stávok, aby optimalizovali výhry a minimalizovali straty.

Existujú aj ďalšie pravidlá a varianty stávok, ktoré sme zatiaľ nespomenuli:

Voisins du Zero

Je stávka, ktorá pokrýva 17 čísel na ruletovom kolese, ktoré sú okolo nuly (od 22 do 25). Hráč stávkuje na všetky tieto čísla pomocou minimálne 9 žetónov.

Tiers du Cylindre

Je stávka na 12 čísel na opačnej strane ruletového kolesa ako nula (od 27 po 33). Hráč stávkuje na všetky tieto čísla pomocou minimálne 6 žetónov.

Orphelins

Je stávka na zostávajúcich 8 čísel, ktoré nie sú zahrnuté vo Voisins alebo Tiers stávkach.

Split Bet

Je stávka na dve čísla, ktorá je uskutočnená umiestnením žetónu na čiaru medzi dvoma číslami.

Street Bet

Je stávka na tri čísla v rade, ktorá je uskutočnená umiestnením žetónu na konci rady.

Corner Bet

Je stávka na štyri čísla, ktorá je uskutočnená umiestnením žetónu na kríženie štyroch čísel.

Five Bet

Je stávka iba na americkú ruletu a zahŕňa čísla 0, 00, 1, 2 a 3.

En Prison a La Partage

Sú špecifické pravidlá pre franzúzsku ruletu. Ak padne nula, hráč môže buď prísť o polovicu svojej stávky (La Partage), alebo nechať svoju stávku „vo väzení“ pre ďalšie kolo (En Prison).

Ako sa online kasína chránia pred používaním rôznych stratégií

Online kasína majú niekoľko metód, ako sa chrániť proti stratégiám rulety.

Limity stávok

Väčšina online kasín má horný a dolný limit stávok na ruletu. Týmto spôsobom zabránia hráčom v nekonečnom zdvojnásobovaní stávok podľa Martingaleho stratégie. Ak hráč dosiahne horný limit a prehrá, nemôže pokračovať v zdvojnásobovaní svojej stávky a riskuje veľkú stratu.

Výherné percento

Každá ruleta má určité výherné percento, ktoré zaručuje kasínu v dlhodobom horizonte zisk. Aj keď hráči môžu mať krátkodobé výhry vďaka týmto stratégiám, v dlhodobom horizonte sa pravdepodobnosť vyrovná a kasíno zostane v zisku.

Pravidlá bonusov

Mnohé online kasína ponúkajú bonusy novým hráčom, ale často majú pravidlá, ktoré obmedzujú použitie týchto bonusov pri hraní rulety alebo pri použití určitých stratégií.

Náhodné čísla

Online rulety používajú generátory náhodných čísel na zabezpečenie náhodnosti výsledkov. To znamená, že bez ohľadu na stratégiu, ktorú hráč používa, nemôže predvídať výsledky hry.

Zaujímavosti

Písali sme o základných pravidlách rulety, hlavných verziách tejto hry, niektorých stratégiách a tom, ako sa kasína chránia. Teraz by sme sa mohli zamerať na niektoré ďalšie zaujímavosti, ktoré sú s ruletou spojené.

Číslo diabla

Ruleta je niekedy označovaná ako „hra diabla“, pretože súčet všetkých čísel na ruletovom kolese (od 0 do 36) dáva v súčte 666, čo je číslo často spojované s diablom. Toto je skôr zaujímavá kuriózna vlastnosť než fakt s praktickým významom pre hru.

Progresívne stávkovanie

Niektoré stratégie, ako napríklad Martingale, sú typy progresívneho stávkovania, kde hráči zvyšujú alebo znižujú svoje stávky na základe toho, či vyhrali alebo prehrali predchádzajúcu stávku. Tieto stratégie sú populárne, pretože poskytujú jasný systém stávkovania, ale môžu byť riskantné, pretože môžu rýchlo viesť k veľkým stratám.

Ruleta Live Dealer

Mnohé online kasína teraz ponúkajú live dealer ruletu, kde skutočný krupiér ovláda hru prostredníctvom video prenosu. Toto ponúka autentický kasínový zážitok z pohodlia vášho domova a je skvelou možnosťou pre hráčov, ktorí hľadajú realistickú kasínovú atmosféru.