Je rozumné robiť vedľajšie stávky v blackjacku?

Je rozumné robiť vedľajšie stávky v blackjacku?

Dokážu vedľajšie stávky v blackjacku prinášať hráčom profit pomocou počítania kariet alebo základnej stratégie blackjacku? Na túto otázku odpovedáme v našom článku.

Vedľajšie stávky v blackjacku sa považujú za „zákerné stávky“ kvôli ich vysokej výhode. Je teda možné zarobiť peniaze z vedľajších stávok?

Sú vedľajšie stávky v blackjacku výnosné?

Ak chcete rýchlu odpovedať na túto otázku, vedľajšie stávky v blackjacku nie sú pre väčšinu hráčov výnosné, pokiaľ ide o konzistentné výhry. Vedľajšie stávky nie sú typom akcie, ktorú by podnikli profesionálni hráči kvôli výhode kasína.

Profesionálni hazardní hráči zakladajúci svoju kariéru na výhrach z hazardných hier majú tendenciu voliť blackjack kvôli jeho výrazne nízkej výhode kasína oproti iným hrám. Pri hraní so správnou základnou stratégiou blackjacku je výhoda kasína nastavená na 0,5 %. Týchto 0,5 % je zisk kasína zo stávok na blackjackovom stole.

Hráč môže dosiahnuť výhodu kasína iba 0,5 % použitím možností v špecifických scenároch, ktoré mu dávajú väčšiu šancu na výhru a minimalizáciu strát.

Problémom vedľajších stávok je nedostatok možností alebo informácií hráčov. Neexistujú žiadne spôsoby, ako zistiť, aký druh kariet sa objaví alebo či budúca hra bude mať karty potrebné na splnenie jednej z výplatných podmienok. Pretože vsádzate naslepo, tak vedľajšie stávky v blackjacku majú priemernú výhodu kasína až 10 %.

Vedľajšie stávky v blackjacku a počítanie kariet

Informácie sú rozhodujúce pre každého hráča, aby získal výhodu oproti kasínu a preto existujú profesionálni hráči blackjacku a pokru a neexistujú profesionálni hráči na automatoch. Čo ak existuje spôsob, ako získať informácie o vedľajších stávkach v blackjacku, ako je napríklad počítanie kariet?

Počítanie kariet je metóda, pri ktorej hráči priraďujú hodnotu každej karte a udržiavajú priebežný počet. Prostredníctvom tejto metódy zaisťujú hráči počítajúci karty nízku výhodu počas celej hry, pretože majú presné informácie o kartách, ktoré pravdepodobne vyjdú v ďalšej hre. Keď sa karty hrajú v mnohých hrách, hráči počítajúci karty upravujú očakávanie stávok na zostávajúce karty v balíku.

Môžete použiť počítanie kariet pre obľúbené vedľajšie stávky blackjacku, ako je 21+3? Žiaľ, žiadna metóda počítania kariet neprenikne do balíčka a nedá vám priebežný počet, ktorý vám umožní presne odhadnúť, či budúca ruka bude mať špecifickú sadu rúk. Upozorňujeme, že ide o vedľajšie stávky, pri ktorých musíte vytvoriť pokerovú kombináciu (21+3) alebo špecifické páry (dokonalé páry).