Tipy na zlepšenie mozgu pre poker (3.) – NIE multitaskingu

Tipy na zlepšenie mozgu pre poker (3.) – NIE multitaskingu

Multitasking. Schopnosť zvládať viac vecí naraz. Nevyhnutnosť v modernej dobe. Ale aký to má vplyv na poker a váš úspech v tejto hre?

Pre náš mozog je doslova nemožné zvládnuť viac úloh naraz

Multitasking je fenoménom modernej doby. Systém a spoločnosť tlačí na jedinca, aby zvládal viac vecí naraz. Z dlhodobého hľadiska to však môže a je kontraproduktívne.

Hrať poker, zároveň počúvať hudbu, rozprávať sa s iným hráčom a zároveň pozerať obľúbený film či seriál? Toto asi nebude prístup víťazného pokerového hráča.

Belle Beth-Cooper v zaujímavom článku zverejnenom v Huffington Post rieši práve multitasking a jeho negatívny vplyv na mozog človeka.

Ako Cooper zdôrazňuje ,multitasking je niečo, čo sa už dlho chváli ako optimálna zručnosť pre človeka. To, že dokážeme zvládnuť veľa rôznych projektov súčasne a dosiahnuť uspokojivý pokrok vo všetkých z nich, je na pracovisku niečo, čo sa oceňuje.

Keď hráte poker, nerobte NIČ iné

Aj keď si myslíte, že pri multitaskingu možno dosiahnete výrazný pokrok na všetkých frontoch, veda s tým nesúhlasí.

V podstate je multitasking vlastne koncept „prepínania kontextu“, v ktorom namiesto toho, aby ste robili viac úloh naraz, skutočne rýchlo prepínate medzi úlohami. To vedie k 50-percentnej chybovosti a nakoniec vám bude trvať dlhšie, kým dokončíte tieto veci.

Týmto spôsobom namiesto sústredenia celého mozgu na jednu úlohu venujete menšiu pozornosť rade úloh, a tým pádom pravdepodobne budete celkovo menej výkonní.

Keď nabudúce budete chcieť hrať poker, uistite sa, že máte vypnutý televízor, s nikým sa popri tom nerozprávate a nepočúvate hudbu.

Ak chcete byť maximálne úspešní, musíte sa na hru maximálne koncentrovať. To znamená nerobiť viac vecí naraz, venovať sa naplno len tej jedinej.

Hru si zaručene omnoho viac užijete a váš mozog bude pracovať podstatne efektívnejšie, čo z dlhodobého hľadiska povedie k menšej chybovosti a k vyššej ziskovosti.