Systémy v rulete – Holandský systém pre menej agresívnu hru

Systémy v rulete – Holandský systém pre menej agresívnu hru

V našej edícii systémy v rulete vám tentoraz predstavíme Holandský systém. Koncept je podobný systémom Labouchere či Martingale.

V edícii systémy v rulete vám postupne predstavujeme rozličné koncepty, ktoré vám môžu pomôcť k dosiahnutiu úspechu pri hraní rulety.

Systémy v rulete – Holandský

Holandský systém pripomína koncepty ako Labouchere či Martingale. Rozdiel je však ten, že Holandský systém rulety je menej agresívny.

Základom konceptu je rozdelenie spinov na skupiny po troch točeniach. Výška stávky sa tak mení po každých troch spinoch. To je dôvod, prečo hra rulety s využitím Holandského systému neprináša veľké výkyvy.

Progresia Holandského systému je 1-3-5-7-9 atď. Stávku však zvyšujete až po tom, čo ste nevyhrali v troch po sebe idúcich spinoch. Ak ste vsadili jeden žetón a trikrát po sebe prehrali, pri štvrtom spine stavíte tri žetóny.

V prípade výhry sa vždy vraciate na začiatok systému, to znamená stávku jedného žetónu.

Holandský koncept patrí medzi systémy, ktoré sú odporúčané využívať len na stávky, v ktorých sú len dve možnosti výsledku – červená alebo čierna, párna alebo nepárna. Podobne ako pri systéme Martingale je potrebné si vybrať jednu z možností a na tú stávku opakovať.

Výhody a nevýhody

Holandský systém patrí medzi systémy v rulete, ktorého hlavnou výhodou je, že nie je príliš agresívny a tak ani po sérii prehier nemusíme riskovať závratné čiastky.

Nevýhodou je, že pri neúspechoch je potrebné navyšovať stávky. Nie tak prudko ako napríklad pri systéme Martingale, ale aj tak sa zvyšovaniu nevyhneme.

Ďalšou nevýhodou Holandského systému je, že nie je úplne vyvážený. To znamená, že po jednej výhre nedoženiete prípadnú stratu. To sa vám podarí až v prípade niekoľkých po sebe nasledujúcich výhrach.