Martingale systém v rulete – plusy a mínusy

Martingale systém v rulete – plusy a mínusy

Martingale systém v rulete je najznámejšia a najbežnejšia stratégia používaná v tejto hazardnej hre. V nasledujúcom článku vás oboznámime s jej plusmi aj mínusmi.

Martingale systém v rulete

Najbežnejšie používaná stratégia pri hraní rulety online aj klasickej rulety. Jej pôvod sa datuje ešte do 18. storočia vo Francúzsku. V tom čase bol aplikovaný na hru panna – orol, kde je šanca na výhru 50 %. Podobne je to aj pri rulete, kde sa pri stávkach na červenú alebo čiernu farbu tiež šanca na výhru blíži 50 %. Treba zohľadniť zelené políčko, či políčka (0 a 00).

Martingale systém v rulete je veľmi jednoduchý. Na začiatok si zvolíte farbu, ktorú chcete hrať a výšku vkladu. Napríklad 1 euro a červenú farbu. Vsadíte a ak prehráte, tak zostanete verný stále rovnakej farbe, s tým, že zdvojnásobíte vklad. To znamená, že začíname s vkladom 1 euro. Ak prehráte, je potrebné vložiť 2 eurá. Pri ďalšej prehre 4 eurá, pri ďalšej 8 eur, pri ďalšej 16 eur atď.

Ak padne červená na piaty pokus pri vklade 16 eur, vyhráte 32 eur. Dovedna ste stavili do hry 31 eur, to znamená, že zisk je 1 euro – taký, aký bol váš prvý počiatočný vklad.

Plusy a mínusy

V ideálnom svete by sa týmto systémom na rulete nedalo prehrať, iba zarábať. Predpokladom by však boli neobmedzené finančné zdroje a žiadne limity vo výškach stávok. Ani jedno však neplatí.

Pri exponenciálne stúpajúcich vkladoch a dlhej sérii nesprávnej farby môže mať katastrofálne následky. Každý hráč musí dopredu zvážiť riziká a určiť si výšku kapitálu, ktorý môže v hre obetovať. Veľmi dlhá séria nesprávnej farby sa vyskytuje zriedka, no počítajte s tým, že stále je tu tá možnosť.

Táto stratégia vyžaduje, aby bol váš kapitál na úvod značne vysoký a dokázali ste vykryť aj dlhšiu sériu neúspechov. Vždy je však potrebné stanoviť si horný limit, cez ktorý už skrátka nepôjdete a vyhnete sa veľkým problémom.