4 overené techniky, vďaka ktorým ti bankroll prinesie dvojnásobok hracieho času

4 overené techniky, vďaka ktorým ti bankroll prinesie dvojnásobok hracieho času

Ako ti môže bankroll priniesť dvojnásobok hracieho času? Prinášame ti štyri overené techniky.

4 osvedčené techniky, aby tvoj bankroll vydržal podstatne dlhší čas

Rozdeľ bankroll na menšie jednotky

Rozdelenie bankrollu na jednotky tvorí súčasť mnohých stratégií. Jednotky sú dobré pre hráčov, ktorí neradi obchodujú s peniazmi a tiež znižujú tlak a stres, keďže hráš za jednotky a nie za eurá. Napríklad: tvoj bankroll tvorí 2 500 eur. Priemerná veľkosť tvojej stávky 25 eur a stačí vydeliť 2 500 číslom 25. Máš k dispozícii 100 jednotiek bankrollu. Rozdelenie bankrollu na menšie jednotky zabraňuje tiež pokušenie prenasledovania strát.

Nikdy neriskuj viac ako 1-2 % bankrollu na jednu stávku

Dôvodom je, aby si zabránil príliš veľkým nárazovým stratám v krátkodobom horizonte. Máš bankroll napríklad 10 000 eur, tak počítaj 10 000 x 0,01 a veľkosť jednotky ti vyjde 100 eur. Nikdy nestav viac ako jednu jednotku (100 eur) alebo dve jednotky (200 eur) na jednu stávku. Tento typ disciplíny ti pomôže k tomu, že bankroll ti vydrží na podstatne dlhší hrací čas. Znižuje riziko krachu alebo toho, že stratíš úplne celý bankroll.

Hľadaj typy stávok s vyrovnanou šancou

Najlepšie stávky sú z pohľadu hráča tie, ktoré prinášajú vyrovnanú šancu (50/50) alebo vyplácajú v pomere 1:1. Napríklad šanca v baccarate na výhru 50,68 % (bez remíz), šanca v blackjacku na výhru jednej ruky 46,36 % alebo európska ruleta s 48,64 % (stávky na farbu čierna/červená, pár/nepár a podobne). Tvoj bankroll vydrží podstatne dlhšie, pokiaľ budeš vyhľadávať tieto typy stávok.

Výber najlepších hier

Z pohľadu udržania bankrollu je alfou a omegou výber najlepších hier z pohľadu výhody kasína. Hľadaj hry s najnižšou výhodou kasína, ako napríklad blackjack (výhoda kasína od 0,5 % do 2 % v závislosti od pravidiel konkrétneho stola). Ďalej baccarat s výhodou 1,06 %, francúzska ruleta 1,35 %, kocky 1,36 %, pai gow poker s 1,46 % alebo európska ruleta s výhodou 2,70 %. Tieto hry dávajú dobré šance na výhru z krátkodobého aj dlhodobého hľadiska. Výber najlepších hier na základe výhody kasína predstavuje ďalší dôležitý aspekt na to, aby tvoj bankroll vydržal čo možno najdlhšie.