Ako si vybrať správnu online ruletu

Ako si vybrať správnu online ruletu

Ruleta patrí medzi najzábavnejšie a tiež najobľúbenejšie hazardné hry. Ako si vybrať správnu online ruletu? Poradíme vám v nasledujúcich riadkoch.

Správna voľba pre online ruletu – Ako na to?

Americkej rulete sa vyhýbajte

Americká ruleta má na rozdiel od európskej a francúzskej rulety hracie pole 00. Problém hráčov rulety častokrát spočíva v tom, že v niektorých kasínach je dostupná len americká ruleta. Vyhýbajte sa im za každú cenu, návratnosť vkladov je pri nich podstatne nižšia ako pri európskych ruletách s jednou 0.

Európska ruleta je lepšia

Európska ruleta má namiesto 38 hracích polí 37, čo je z pohľadu hráča žiaduce. Takže základný tip na to, ako zvládnuť ruletu je jasný – vyberajte si európsku verziu a nie americkú!

europska online ruleta

Európska ruleta (Zdroj: elements.envato.com)

Francúzska ruleta je jednou z najlepších kasínových hier

Na prvý pohľad je rovnaká ako európska ruleta. Má 37 hracích polí na kolese. Ale má jedno špeciálne pravidlo, ktoré sa nazýva „in prison“, teda vo väzení. Toto pravidlo zlepšuje návratnosť vkladov hráčom z 97,3% na 98,65 %.

Minimalizácia rizík s online ruletou

Vyberajte si ruletu nielen podľa typu (americká, európska či francúzska), ale aj podľa minimálnej výšky vkladu. Ak je minimálna stávka na roztočenie na americkej rulete 20 eur a minimálna stávka na európskej rulete 50 eur nie je výhodnejšie hrať európsku verziu, aj napriek lepšej návratnosti kvôli tomu, že má len jednu 0 na kolese.

Pri minimálnej stávke 20 eur v americkej rulete môžete očakávať priemernú stratu 1,05 eura za roztočenie. Pri stávke 50 eur na európskej rulete je priemerná strata 1,35 eura na roztočenie.

Ako si vybrať správnu online ruletu? Dôležité  je nielen vybrať si ruletu, ktorá ponúka najlepšie pravidlá z pohľadu hráča, ale aj najmenšie minimálne stávky. Najlepšou kombináciou preto je francúzska ruleta s najmenšou dostupnou minimálnou stávkou.

hráči sa zabávajú pri hraní rulety

zdroj: depositphotos

Online ruleta je dobrou voľbou

Získajte ruletový online bonus

Najlepší spôsob, ako hrať ruletu, je takmer vždy v mobilnom alebo online kasíne. Môžete získať zaujímavé online kasínové bonusy. Ale pozor. Každý bonus má svoje podmienky. Väčšinou sú nastavené tak, že kým ich dokážete splniť, prehráte celý bank.

Prečo je online ruleta lepšia?

Sú na to dva základné dôvody. Prvým je, že je pri online rulete podstatne jednoduchšie nájsť stoly s francúzskou ruletou. Druhým dôvodom je, že minimálna stávka na roztočenie je zvyčajne v mobilných či online kasínach nižšia ako v kamenných.

Ako zvládnuť ruletu lepšie?

Tri rýchle tipy, ako si počínať pri hraní rulety čo najlepšie teda znejú veľmi jednoducho:

  1. vyberajte si francúzsku ruletu
  2. vyberajte si čo najnižší dostupný minimálny vklad na jedno roztočenie
  3. hrajte ruletu online

Pokiaľ vás zaujíma nielen, ako si vybrať správnu online ruletu, ale aj ako byť v tejto hre úspešnejším a lepším hráčom, tak čítajte ďalej.

skupina ludi hra ruletu5 spôsobov, ako byť lepším hráčom v rulete

Nájdite ruletu s najnižšou výhodou kasína

Európska ruleta obsahuje len jednu nulu a prináša house edge (výhodu kasína) 2,70 %. Pre porovnanie: v americkej rulete je políčko s 00 a v podstate zvyšuje výhodu kasína oproti hráčovi dvojnásobne – house edge je 5,26 %. Mnoho hazardných hráčov o tomto vôbec nevie a každé ruletové koleso sa im zdá rovnaké. Okrem toho, kamenné kasína v súčasnosti väčšinou ponúkajú americké rulety.

La Partage

Čo to je? Špeciálny súbor pravidiel v rulete, z francúzskeho La Partage – v preklade „rozdelenie“. Nájdete ich na francúzskej rulete a v praxi znamená, že ak hráčovi padne zelená 0, tak dostane späť polovicu stavených peňazí. Zo stávky 10 € vám v tomto prípade kasíno vráti 5€. Toto pravidlo znižuje výhodu kasína z 2,70 % na fantastických 1,35 %.

Disciplína a najmä v pití

Ruleta a popíjanie pri jej hraní môže byť mimoriadne nákazlivé, ak sa väčšina hráčov pri kolese zabáva. Drinky zdarma môžu byť veľkým lákadlom, ale aj cestou ku katastrofe.

Stanovenie a dodržiavanie limitov výhier a prehier

Ruleta je mimoriadne volatilná hazardná hra. Série, z krátkodobého aj dlhodobého hľadiska, sú nevyhnutné. Ak chcete správne manažovať svoj bankroll pri hraní rulety, tak pravidlo obmedzovania vašich výhier a prehier musíte prísne dodržiavať. Nastavte si vzhľadom na svoje potreby limit výhry a prehry a dodržte to!

Ruletové stratégie

Existuje mnoho ruletových stratégií. Ich využívanie dá určitý koncept vašej hre, ktorá nebude úplne náhodná. Zvýšite tak svoje šance na úspech. Medzi najobľúbenejšie a medzi hráčmi rulety najčastejšie využívané systémy patria Martingale, Fibonacci, Oscar´s Grind, Labouchere či D´Alambert. Nielen podrobné popisy týchto a iných stratégií, ale aj mnoho iných užitočných tipov na ruletu môžete nájsť na našich stránkach.

Teraz už viete, ako si vybrať správnu online ruletu, aj čo robiť preto, aby ste v tejto hre boli lepším hráčom.