Fibonacciho systém v rulete – ako to funguje?

Fibonacciho systém v rulete – ako to funguje?

Matematika a hazard idú dokopy viac, ako by ste si mohli myslieť. Ako funguje Fibonacciho systém v rulete?

Fibonacciho systém v rulete – princíp

Fibonacciho systém v rulete je vhodný pre konzervatívnejších hráčov. Stratégia patrí medzi pokojnejšie, bez výraznejších výkyvov a rizika strát. Založená je na Fibonacciho postupnosti čísel.

Ešte ste o tom nič nepočuli? Takto vyzerá Fibonacciho rad:

1 – 1 – 2 – 3 – 5 – 8 – 13 – 21 – 34 – 55 – 89 – 144 – 233 – 377 – 610 – 987

Že vám tieto čísla nedávajú žiadny zmysel? Každé nasledujúce číslo je súčtom dvoch predošlých čísel. Napríklad: 0+1 = 1. Nasleduje 1+1 = 2. Nasleduje 2+3 = 5. Nasleduje 3+5 = 8. Už je vám to jasné?

Zaujímavosťou je, že Fibonacciho rad využívajú nielen hráči rulety, ale aj obchodníci na burze.

Ako to funguje v praxi?

Fibonacciho systém v rulete funguje nasledovne – vsadíme napríklad 1 euro. Pri výhre získame 1 euro a začíname od začiatku. V prípade prehry si zapíšeme prvé číslo Fibonacciho radu, v našom prípade 1. Princíp spočíva v tom, že pri každej ďalšej prehre dopisujeme nasledujúce číslo Fibonacciho radu a vklad je vo výške nasledujúceho čísla postupnosti. Pri výhre je potrebné vyškrtnúť posledné dve čísla postupnosti a séria je ukončená po vyškrtaní všetkých čísiel postupnosti.

Príklad: Vsadím 1 euro na červenú, vyhrám – mám zisk 1 euro. A idem odznova.

Príklad: Vsadím 1 euro na červenú, prehrám – som mínus 1 euro. Nasledujúce číslo Fibonacciho postupnosti je 1. To je moja ďalšia stávka. Ak padne červená a vyhrám 1 euro vynulujem rad, som na nule a idem odznova.

Príklad: Dajme tomu, že trikrát v rade padne zlá farba. Prehrám postupne stávky za 1,1,2 eurá. Som mínus 4 eurá. Za 1,1,2 je ďalšie číslo postupnosti 3. To je môj ďalší vklad. Padne červená – vyhrám – zarobím 3 eurá a som v mínuse už len 1 euro. Pri výhre škrtám posledné 2 čísla postupnosti, zostáva len 1. Vsadím nasledujúce číslo postupnosti – 1. Vyhrám. Zarobím 1 euro a som na 0. Rad je vyškrtaný celý, idem odznova.

Plusy a mínusy

Fibonacciho systém v rulete umožňuje dosiahnutie zisku len v prípade úspechu prvej stávky. V prípade, že je prvá stávka neúspešná, postupnosť končí 0, teda ani nie ziskom, ani nie stratou.

Táto stratégia je určená pre konzervatívnych hráčov. Vysoké zisky za krátky čas sa pri nej očakávať nedajú. No nehrozia ani obrovské straty.