Stratégie v Black Jacku: Tri, ktoré vás môžu pripraviť o veľa peňazí

Stratégie v Black Jacku: Tri, ktoré vás môžu pripraviť o veľa peňazí

Existujú rôzne stratégie v Black Jacku. V nasledujúcom článku vám predstavíme tri, ktoré sú pomerne bežné, no môžu vás pripraviť o veľa peňazí.

Áno, aj hazardné hry majú svoje stratégie. Možno poznáte aspoň niektoré základné systémy v rulete. A tiež Black Jack má svoje systémy. No nie všetky stratégie v Black Jacku vás môžu priviesť k vytúženému zisku a peniazom. Týmto trom by ste sa mali radšej vyhnúť, môžu vás totiž pripraviť o značný balík peňazí.

3 stratégie v Black Jacku, ktorým sa radšej vyhnite

Prvá z nich sa nazýva Never bust, v preklade Nikdy neprekročiť. Princíp tejto pomerne rozšírenej stratégie Black Jacku spočíva v tom, že hráč si nikdy nevezme ďalšiu kartu, pokiaľ má na ruke hodnotu 12 a viac. Nikdy tak nemôže prekročiť hranicu 21. Realita je však taká, že pri dodržiavaní tejto stratégie kasíno získava oproti hráčovi 4-percentnú výhodu. Tým zbytočne vystavíte kasíno do lepšej pozície a seba do horšej, pretože v optimálnej stratégii má kasíno oproti hráčovi výhodu len 0,43 %. Čo je 10-násobne menej.

Druhou stratégiou, ktorej sa odporúčame vyvarovať, je Mimic the Dealer alebo Napodobňovanie krupiéra. Základom tohto systému je, že hráč si berie kartu pokiaľ má na ruke 16 a menej, v prípade, že má na ruke 17 a viac, tak stojí. Táto stratégia sa zakladá tiež na tom, že hráč nikdy nezdvojnásobuje svoju stávku a nikdy nerozdeľuje karty. Skrátka, svojím správaním kopíruje správanie krupiéra, ktorému to ale určujú pravidlá hry. V prípade, že hráč zvolí túto stratégiu, kasíno získava oproti nemu výhodu 5,5 %.

Keď budete zvažovať rôzne systémy v Black Jacku, vyvarujte sa aj tomu, ktorému sa odborne hovorí Assume 10 in the Hole. Vychádza z predpokladu, že krupiérova karta, ktorú nevidí, má hodnotu 10, pretože desiatok je v balíčku najviac. Na základe tohto predpokladu si hráč berie alebo neberie ďalšie karty. Pri tejto stratégii dostáva kasíno do výhody oproti sebe až na 10%!