Hrajte iba pri tomto! Ako si správne vybrať Black Jack stôl

Hrajte iba pri tomto! Ako si správne vybrať Black Jack stôl

Sú veci, ktoré delia víťazov od porazených. Sú veci, pri ktorých by kasína boli najradšej, keby ich poznalo čo najmenej hráčov. Napríklad ako si správne vybrať Black Jack stôl?

Black Jack. Jednoduchá kartová hra. Skrýva však rôzne nuansy a tajomstvá, ktorých poznanie a úspešné zavádzanie do praxe delia víťazov od porazených.

Správny výber stola je jednou z týchto vecí.

Ako si správne vybrať Black Jack stôl?

Máte na výber z dvoch typov stolov – pri jednom z nich sú výhry vyplácané v pomere 6/5 a pri druhom 3/2.

Ak si pri hraní Black Jack zvolíte stôl 6/5, znamená to, že v takomto pomere vám budú vyplácané výhry. V praxi to znamená, že ak vložíte napríklad 10 eur, pri tomto stole vyhráte 12 eur. Teda váš čistý zisk z hry bude činiť dve eurá.

Pokiaľ budete hrať pri stole 3/2, vaše prípadné výhry budú vyplácané v tomto kurze a teda napríklad pri vklade 10 eur na hru môžete vyhrať 15 eur. V tomto prípade bude váš čistý zisk 5 eur.

Pýtate sa ako si teda správne vybrať Black Jack stôl? Nuž, po uvážení vyššie uvedeného vám to už asi začína byť jasné.

Aj keď vám rozdiel medzi dvoma eurami a piatimi eurami v čistom na hru (tri eurá) nedáva veľký zmysel, je potrebné si uvedomiť, že je to viac ako dvojnásobok čistej výhry. A pri zvyšovaní stávok na hru sa budú zvyšovať aj výhry a logicky tak aj pomer výhier pri stoloch 6/5 a 3/2.

Trikom, ktorý kasína používajú je, že na stoly 6/5 vyžadujú minimálny vklad 10 eur, na stoly 3/2 vyžadujú minimálny vklad 20 eur. Snažia sa tak odradiť hráčov a nalákať ich na stoly 6/5. Prečo? Môžete trikrát hádať. Pretože je to výhodnejšie z pohľadu kasína.

Uvedomelí a skúsení hráči vedia, že aj keď je minimálny vklad pri Black Jack stoloch 3/2 vyšší, aj napriek tomu je pre nich výhodnejšie hrať práve pri týchto stoloch.