Čo spraviť, ak má dealer v online Black Jack kartu hodnoty 10?

Čo spraviť, ak má dealer v online Black Jack kartu hodnoty 10?

Pri hraní online Black Jack sa stretnete s rôznymi situáciami. Ako najlepšie postupovať v prípade, že má dealer kartu hodnoty 10?

Takmer tretina všetkých kariet v online Black Jack má hodnotu 10 (10, J, Q, K). Preto je logické, že sa s kartami tejto hodnoty budete stretávať veľmi často. Ak má dealer kartu hodnoty 10, je v silnej pozícii. Preto je dobré vedieť, ako v takejto situácii najlepšie reagovať.

Ako najlepšie reagovať, ak má dealer v online Black Jack kartu hodnoty 10?

Ak má dealer kartu hodnoty 10, prvá vec, čo sa stane je, že vám ponúkne možnosť poistenia stávky. Pretože má možnosť trafiť Black Jack a to v prípade, že dostane na ruku Eso. Možnosť poistenia stávky musíte vždy odmietnuť. Z pohľadu hráča je nevýhodná.

Následne dealer skontroluje druhú kartu. V prípade, že vytiahne Eso, vyhrá hru. Len v prípade, že aj hráč má Black Jack, hra skončí nerozhodne a teda nevyhrá nikto. Ak nevytiahne Eso, ťah je na vás.

Vieme, že ak má dealer hodnotu kariet 17 a viac – musí zvoliť stand, teda stáť. Ak má hodnotu kariet 16 alebo menej, musí voliť hit, teda zobrať ďalšiu kartu. Vzhľadom k tomu vieme „ušiť“ kvalitnú stratégiu.

V prípade, že má hráč na ruke hodnoty kariet 15 či 16, ak umožňuje kasíno možnosť vzdať sa (surrender), tak ju radšej zvoľte. Prídete síce o polovicu stávky, ale minimalizujete straty, pretože tento súčet je zlý.

Ak má hráč mäkkú ruku (má na ruke Eso) – volí hit (berie ďalšiu kartu) na všetky hodnoty 18 alebo menej a volí stand (stojí) na všetkých hodnotách 19 alebo viac. V prípade mäkkej ruky (soft hand) je možnosť zníženia hodnoty Esa z 11 na 1 a to umožňuje hráčovi zachovať agresívnejší prístup. V tomto prípade sa odporúča zdvojnásobiť stávku.

Ak má hráč na ruke dve karty rovnakej hodnoty, split (rozdelenie) volí jedine v prípade, že ide o dve OSMIČKY alebo ESÁ. V prípade dvoch DEVIATOK hráč stojí (stand) a volí hit (ďalšiu kartu) pri všetkých ostatných pároch.