Black Jack – Kedy byť brutálne agresívny pri soft hande?

Black Jack – Kedy byť brutálne agresívny pri soft hande?

Odporúčanie, kedy byť v hre Black Jack brutálne agresívny pri soft hande, resp. mäkkej ruke. Držte sa ho a zvýšte svoje šance na vysoké výhry.

Pri soft hande v hre Black Jack máte skvelú možnosť poriadne sa nabaliť. Môžete hitovať alebo zdvojovať bez akéhokoľvek rizika či porážky a preto môžete zaujať veľmi agresívny postoj.

Pokiaľ chcete vyhrávať viac ako len „na kávu“, musíte sa naučiť jednu veľmi dôležitú vec – pri akých situáciách zdvojovať naozaj s maximálnou dávkou agresivity.

Najslabšie karty v rukách dealera sú dvojky až šestky. Zároveň pri soft hande, alebo mäkkej ruke platí, že čím vyššie karty na ruke máte, tým vyššia je hodnota soft handu.

Uvedieme si aj pár konkrétnych prípadov.

Kedy v hre Black Jack byť agresívny pri soft hande?

Máte soft hand s celkovou hodnotou 13 alebo 14. Hrajte double (zdvojenie) len ak stojíte proti päťkám alebo šestkám.

Pri soft hande s hodnotou 15 alebo 16 zdvojujte proti štvorkám, päťkám či šestkám.

Ak máte soft hand v hodnote 17, odporúča sa double proti trojke, štvorke, päťke a šestke.

Ako hrať, ak máte soft hand v hodnote 18 či 19? Záleží na tom, aké sú pravidlá ohľadom dealerovho státia a hitnutia pri soft v hodnote 17. Ak stojí, tak pri hodnote 18 zopakujte rovnaké pravidlo ako so 17. A nikdy nehrať double pri scenári, že máte soft hand v hodnote 19.

V prípade, že dealer hitne, mali by ste zaujať agresívnejší postoj. Hrajte double pri soft hand 18 proti všetkým slabým kartám dealera a rovnako aj so soft hand 19 proti jeho šestke.

Pre hráčov hry Black Jack možno bude ťažko uveriteľné, že v niektorých prípadoch je vhodné hrať double aj s hodnotou 19. No ak dealer hitne soft 17 alebo v prípade, že čelíte dealerovi s hodnotou ruky 6, je to správny variant a mali by ste zaujať agresívnejší postoj.

Dôležité! V prípade, že máte 18 a viac a nie je možnosť hrať double, odporúča sa zakaždým v takýchto prípadoch zvoliť možnosť stáť. Pokiaľ máte hodnotu 17 a menej a nemáte možnosť hrať double, resp. zdvojnásobiť, odporúča sa v týchto prípadoch vždy hitnúť.

Pre začiatočníkov, ktorí netušia, čo je to soft hand, sme priniesli článok, v ktorom objasňujeme aj rozdiel medzi mäkkou a tvrdou rukou.