Black Jack – Ako prečítať dealera podľa správania?

Black Jack – Ako prečítať dealera podľa správania?

Úspešní hráči hazardných hier musia byť tak trochu aj dobrí psychológovia. Ako prečítať dealera podľa správania v kartovej hre Black Jack?

Čítanie protihráčov je úplne bežným a dôležitým prvkom v pokeri. No vedeli ste, že je to dôležitá schopnosť aj v hre Black Jack?

Black Jack – čo možno vyčítať zo správania dealera o jeho kartách?

Podľa  gestikulácie, reči tela, verbálnej aj neverbálnej komunikácie dealera sa dá odhadnúť, akú kartu má. A viete z toho vyťažiť.

Skúsení blackjackoví hráči vedia, že sú dealeri, ktorých sa dá prečítať ľahko a dealeri, ktorí sú ťažšie čitateľní. Dôležité je nájsť si čitateľného dealera a máte veľký tromf v rukáve.

Samozrejme, čítanie správania dealera vám nepomôže odkryť presne akú kartu má na ruke, ale napomôže vám k tomu, aby ste vedeli odhadnúť rozsah, v akej hodnote má kartu.

Ak má na ruke kartu nižšej hodnoty – 2, 3, 4, 5 a 6 – zvyčajne si ich prezerá lepšie a pozornejšie, prípadne si ich inak ohne, aby videl na hodnotu. Dôvodom je, že sa ťažšie čítajú. Často možno napríklad 4 zameniť za A, teda eso a podobne.

Vyššia hodnota karty alebo obrázkové karty – karty s hodnotami 7, 8, 9 a 10 či obrázkové karty sú lepšie viditeľnejšie. Takže pohľad dealera bude pravdepodobne povrchnejší a kratší. Ak sa Black Jack dealer pozrie na kartu v rýchlosti, je veľmi pravdepodobné, že má kartu vyššej hodnoty ako 6.

Samozrejme, kasína dbajú na to, aby ich dealeri ani len najmenším náznakom neprezradili približné rozsahy hodnôt kariet na ruke a nedávali tak tromfy do rúk hráčom. No najmä začínajúci dealeri zvyknú robiť menšie chyby a sú lepšie čitateľnejší.

Tiež platí, že čím viac skúseností hráč v hre Black Jack má za sebou, tým lepšie vie prečítať dealera a z jeho správania dedukovať približné hodnoty kariet.

Hazardné hry v istom zmysle pripomínajú profesionálny šport a aj takéto drobné aspekty môžu deliť horších či priemerných hráčov od špičky.

Veríme, že si na základe tohto článku nájdete systém ako prečítať dealera.