4 jednoduché počítacie systémy pre Black Jack

4 jednoduché počítacie systémy pre Black Jack

Predstavíme vám štyri veľmi jednoduché počítacie systémy pre Black Jack. Sú skutočne veľmi prosté a preto sa ich rýchlo dokážete naučiť a aplikovať do hry.

Jednoduché počítacie systémy pre Black Jack

Ace-10 Front Count

Fred Renzey je chlapík, ktorý tento jednoduchý počítací systém pre Black Jack vynašiel a podelil sa so svojím objavom v knihe s názvom Blackjack Bluebook II.

Na akom princípe to funguje? Budeme sledovať odohranie dvoch balíčkov kariet. Zaznamenávajte si esá a desiatky. V každom balíčku je spolu 20 es a desiatok. V dvoch balíčkoch je ich dovedna 40.

Pokiaľ je počas prvých dvoch balíčkov rozdaných 36 alebo menej es či desiatok, hráč by mal siahnuť po vyšších stávkach.

Speed Count

Medzi najjednoduchšie počítacie systémy pre Black Jack patrí aj Speed Count, ktorý vynašiel Dan Pronovost. V knihe Beat Blackjack Now! o ňom pojednáva Frank Scoblet.

Tento systém spočíva v počte nízkych kariet na jeden hand. Počítanie začína na 30 pri hre s dvoma balíčkami a na 27 pri hre so šiestimi balíčkami.

Potrebné je počkať, až hráč dohrá svoju ruku a následne k vašej hodnote pripočítajte +1 za každú nízku kartu (2, 3, 4, 5 a 6). Po odohraní kola odčítajte 1 za každú odohratú hru.

V prípade, že počet prekročí číslo 31, dostávate sa do nepatrnej výhody a je správny čas na navyšovanie stávok. V opačnom prípade (pokiaľ je hodnota Speed Countu pod 31) sa držte s vkladmi nižšie.

Zvýšte svoju šancu na úspech

Ace/Five Count

Michael Shackleford prišiel s týmto systémom počítania. Pri tomto koncepte začínate po zamiešaní balíčku na nule a s minimálnymi stávkami.

Za každú rozdanú 5 pripočítajte +1. Za každé rozdané eso odčítajte -1. Akonáhle sa hodnota počítania dostane nad 2, môžete sa pustiť do vyšších stávok. V prípade počtu 1 alebo menej, držte sa minimálnych stávok.

Rookie Knock-Out System

Zjednodušená verzia Knock Out System, o ktorom v knihe Knock-Out Blackjack pojednávajú Ken Fuchs a Olaf Vancura.

Koncept systému hovorí o tom, že vsádzate dva druhy stávok – malú, keď nie je výhoda na vašej strane a veľkú, keď ste vo výhode.

Pri tomto systéme pripočítate +1 za každú nízku kartu (2-7) a za každú desiatku a eso odčítate -1. Pri hre so šiestimi balíčkami sa začína počítanie na hodnote -20. Hneď ako počítanie klesne pod -4, je čas na vyššie stávky.

Uvedené jednoduché počítacie systémy pre Black Jack neznamenajú automaticky vašu výhru. No z dlhodobého hľadiska vám pomôžu byť úspešným a v pluse.

Ak chcete zvýšiť svoju šancu na výhru, pozrite si aj naše 3 tipy pre rekreačných hráčov Black Jacku.