Šťastné a nešťastné čísla na rulete

Šťastné a nešťastné čísla na rulete

Otázka, ktorú si kladie mnoho hazardných hráčov. Šťastné a nešťastné čísla na rulete?

Každý hráč má vlastnú skúsenosť s tým, ktoré sa objavujú najčastejšie. Náhodnosť rulety zaisťuje, že žiadny hráč nemá identickú skúsenosť. Existuje však množstvo neoficiálnych dôkazov, ktoré hovoria čosi iné…

Ruleta je medzi hazardnými hráčmi populárna už po mnohé stáročia. Za ten čas bolo s ruletou spojených množstvo povier. Vrátane toho, ktoré čísla na rulete sú šťastné a ktoré nešťastné.

Najbežnejšie šťastné čísla na rulete

Existujú dve čísla, znova a znova zaznievajú v najčastejších odpovediach hráčov po otázke na šťastné čísla na rulete –  7 a 17.

Číslo sedem má akýsi magický efekt. Často yužívané v rozprávkových príbehoch, náboženstvách a svoju rolu má aj v hazarde. Mnoho hráčov tvrdí, že sedmička na rulete padá často, čo nie je úplne možné štatisticky overiť.

Číslo 17 získalo popularitu najmä vďaka dvom známym príbehom. V roku 1963 Sean Connery vyhral tri po sebe idúce zatočenia rulety na čísle 17. V roku 2008 zas Mike Ashley stavil veľké peniaze na číslo 17 a vyhral závratných 1,3 milióna eur. Samotný Ashley výber čísla 17 zdôvodnil obľúbenosťou Jamesa Bonda.

Nešťastné čísla na rulete

Najbežnejšie odpovede hazardných hráčov na otázku „Ktoré čísla na rulete považujete za nešťastné?“ – 13, 0 a 00. Trinástka vo všeobecnosti býva opradená akousi negatívnou aurou – piatok trinásteho a podobne… Mnoho hráčov rulety odmieta na toto číslo staviť.

Čísla 0 a 00 majú v súvislosti s nešťastnými čosi do seba: nakoľko nie sú párne ani nepárne, nemožno na nich tieto stávky uskutočniť. Okrem toho sú zelenej farby, takže na nich nevyhrávajú ani hráči, ktorí sa rozhodnú vsadiť na farbu červenú alebo čiernu.