Ruleta a tri obrovské chyby, ktorým sa určite vyhnite

Ruleta a tri obrovské chyby, ktorým sa určite vyhnite

Ruleta patrí medzi najobľúbenejšie hazardné hry už po mnohé roky. Ani moderná doba neuberá na príťažlivosti tejto hry pre hazardných hráčov. Ale týmto trom obrovským chybám sa určite vyhnite!

Ruleta a tri obrovské chyby, ktorým sa určite vyhnite

NIKDY nehrajte na americkej rulete

Vedeli ste, že táto obľúbená hazardná hra má minimálne štyri rozličné verzie? Väčšina hráčov o tom nevie a ani nepozná rozdiely medzi nimi a svoje šance na výhru v nich. Rozlišujeme francúzsku, európsku a americkú ruletu + ruletu s trojitou nulou. Kasína najčastejšie využívajú americkú a európsku verziu rulety.

Americká ruleta má 0 a 00, pre porovnanie európska ruleta má len 0. Francúzska ruleta vyzerá ako európska, ale má niekoľko zaujímavých pravidiel, ktoré z nej robia ešte lepšiu verziu. Málokto vie, že existuje aj verzia s trojitou nulou a tá má z pohľadu kasína najväčšiu výhodu. Z pohľadu hráča je obrovská chyba túto verziu hry hrať.

Omnoho častejšie sa však v kasínach objavuje americká verzia – vyhnite sa jej! Výhoda kasína pri tomto type rulety je 5,26 % a pre porovnanie na európskej rulete len 2,7 %. Ak vás láka ruleta, nikdy nehrajte americkú verziu, ale voľte radšej európsku.

Samotné hranie rulety

Budeme úprimní, ruleta patrí medzi hry, v ktorých nie je možné dosahovať dlhodobý zisk. Čím dlhšie budete ruletové koleso roztáčať, tým viac sa na vás bude prejavovať house edge – výhoda kasína. Hraním na európskej rulete znížite priemerné straty, ale z dlhodobého hľadiska zisk dosahovať nebudete. Ak je váš cieľ zábava, tak ruleta je výborná voľba. Pokiaľ ale chcete zarábať peniaze, tak sa obzerajte po iných hazardných hrách – poker, blackjack alebo športové stávkovanie.

Online ruleta

Pri hraní klasickej rulety v kamennom kasíne odohráte priemerne za hodinu podstatne menej roztočení, ako vám prinesie hranie rulety online. Čím viac peňazí každú hodinu riskujete, tým viac peňazí stratíte. Odhadnite, koľko peňazí za hodinu hrania rulety dáte do hry a vynásobte si to vyššie uvedenou hodnotou výhody kasína. Dostanete svoju priemernú hodinovú stratu. Stojí vám to za to?

Ďalšie užitočné tipy na ruletu nájdete TU.