Zvyky a povahové vlastnosti, ktoré môžu v kasíne viesť ku katastrofe

Zvyky a povahové vlastnosti, ktoré môžu v kasíne viesť ku katastrofe

7 zvykov a povahových vlastností, ktoré môžu viesť v kasíne ku katastrofe. Rozpoznajte ich čo najskôr a vyvarujte sa ich!

Absolútny nedostatok sebakontroly v kasíne

Hazardný hráč musí byť predovšetkým schopný sebaovládania. V skutočnosti takmer všetko, čo tvorí slušného hazardného hráča, spadá pod dáždnik sebakontroly.

Tí, ktorým chýba disciplína alebo zodpovednosť, často neuspejú v hraní hazardných hier. Je to tak preto, lebo kasína sú v podstate určené na to, aby profitovali zo zlých návykov pri hazardných hrách a z nadmerných, neuvážených výdavkov.

Kasína zničia nezodpovedných hazardných hráčov a potrestajú ich zlé návyky.

Neschopnosť pripustiť si porážku

Život často vyžaduje, aby sa ľudia povzniesli nad svoje chyby a zlyhania, poučili sa s z nich a vytrvali.

Pri hraní hazardných hier nastane moment, kedy prehráte všetky peniaze, ktoré ste si na hru určili. Je to moment, kedy sa láme chlieb. Buď sa rozhodnete skončiť s hrou alebo vás to „naštve“ a okamžite chcete straty vrátiť späť. Druhý variant je cesta do záhuby.

Neuvážené výdavky

Ľudia, ktorí majú problém prijímať zodpovedné finančné rozhodnutia v bežnom živote, budú mať pravdepodobne problém uspieť v kasíne.

Pri hraní hazardných hier sú potrebné „skilly“ v money managemente. Neuvážené výdavky či naháňanie prehier vám úspech neprinesú.

Problém s kontrolou spotreby alkoholu nielen v kasíne

Niektoré kasína poskytujú alkoholické drinky zdarma. Prečo asi? Aby znižovali zdravý úsudok hráčov a zvyšovali svoje šance „ozbierať ich“. Hráči, ktorí nie sú schopní kontrolovať svoj príjem alkoholu, sú najlepšími priateľmi kasína. Myslite na to, keď si nabudúce budete dávať drink.

Tendencia eskalácie nepríjemných situácií

Večer v kasíne by mal byť o zábave. Ale niekedy sa veci vymknú z rúk a môže sa premeniť na katastrofu. Či už niekto prehrá veľkú sumu peňazí, alebo sa stretne s agresivitou či nepríjemnými prejavmi iných hráčov. Ak patríte k typom, ktoré majú tendenciu eskalovať nepríjemné situácie, kasínam sa oblúkom vyhnite.

Problém prevziať zodpovednosť za svoje konanie

Hazardné hry prinášajú významné riziko prehier. S týmto na zreteli by ste mali hrať. Musíte vedieť prijať zodpovednosť za svoje činy. A keď riskujete peniaze, je nemalá šanca, že o ne prídete. Niektorí hráči v kasíne nevedia prijať prehru. Hádžu vinu na dealerov či ostatných hráčov.

Akýkoľvek typ osobností so sklonom k návykom môže mať v kasíne problém

Ak máte návykový typ osobnosti, hrozí vám v kasíne veľké nebezpečenstvo. Pokušenia v podobe hazardných hier v kombinácii s alkoholom sú nie vhodným lákadlom pre ľudí, ktorí majú sklon k návykom.

Prečítajte si aj o osobnostých vlastnostiach, ktorými by mal disponovať úspešný pokerový hráč.