Najbežnejšie psychologické pasce kasína (2.)

Najbežnejšie psychologické pasce kasína (2.)

V prvej časti sme si predstavili niektoré z najbežnejšie používaných psychologických pascí kasína na hráčov. V druhej časti vás oboznámime s ďalšími štyrmi, na ktoré si dajte pozor.

Ďalšie dômyselné psychologické pasce kasína na hráčov

Dômyselný labyrint

Kamenné kasína sú dizajnované dômyselne ako labyrint, ktorý z hráčovej peňaženky má vytiahnuť čo možno najviac financií. Cesta na záchod? Okolo zaujímavých hier, ktoré mnohých zaujmú a minú na nich nejaké peniaze. Východ z kasína? Tiež dômyselne navrhnuté umiestnenie hier, aby upútali pozornosť hráčov.

Ohňostroj šťastia po výhre jackpotu

Život v kasíne sa zastaví, keď nejaký štastlivec vyhrá jackpot. Všetky pohľady sa upierajú priamo na túto osobu. Hudba, svetlá, personál prichádzajúci k výhercovi, s ktorým zaobchádza ako so skutočným kráľom. To všetko je dômyselne premyslený ťah. Cieľom je upútať pozornosť ostatných hráčov a dať im najavo, že ÁNO, dá sa v našom kasíne vyhrať jackpot. Aj keď je astronomicky nepravdepodobné vyhrať obrovský jackpot, tento zážitok dáva ostatným úbohým hráčom pocit, že aj ich deň D niekedy môže prísť. Je to marketing s veľkým M.

Nech drinky píšu

Asi nie je ťažké pochopiť, prečo kasína s takou radosťou ponúkajú alkoholické nápoje zadarmo. Alkohol znižuje zábrany hráčov, ktorí v dôsledku toho viac riskujú. Okrem toho zahmlieva rozhodovanie, ktoré je so stúpajúcou hladinou alkoholu v krvi čoraz viac iracionálne a to všetko hrá do karát kasínam.

Bezplatná izba a strava

Tento benefit ponúkaný kasínom je ďalšou psychologickou pascou, nie ústretovým gestom voči hráčom. O čo ide? Hráči nadobudnú pocit, že ušetria na ubytovaní, o to viac minú v kasíne pri hraní. Navyše, kasína si udržia vďaka ubytovaniu vo svojom rezorte hráčov na dlhší čas. A dlhší čas strávený v kasíne = viac zarobených peňazí z pohľadu kasína.