Najbežnejšie psychologické pasce kasína (1.)

Najbežnejšie psychologické pasce kasína (1.)

Cieľom kasína je dosahovať zisk. Preto hráči musia zachovať veľkú obozretnosť, ak nechcú prísť za krátku dobu o veľa peňazí. Toto sú najbežnejšie psychologické pasce kasína.

Psychologické pasce kasína na hráčov

(Ne)zabudnite na čas

Kasína majú oproti hráčom v každej hre výhodu (house edge). Preto im nie je jedno, či hráte štyri alebo osem hodín. Teoreticky v druhom prípade prehráte dvakrát viac peňazí. A kasína dvakrát viac zarobia. Prečo myslíte, že nie sú v kasínach (a herniach) žiadne hodiny? Prečo bývajú zatemnené okná? Aby hráč stratil pojem o čase.

Cash von z peňaženky

Najgeniálnejší psychologický trik kasína na hráčov? Výmena hotovosti za žetóny. Od peňazí tak hráčov oddelia skôr, ako vôbec začnú hrať. Je to pasca, ktorú si mnohí ani neuvedomujú. K reálnym peniazom má každý človek istý emocionálny vzťah. Výmenou za žetóny sa táto väzba stráca.

Vernostné programy – výhoda pre hráča alebo kasína?

VIP či vernostné programy si hráči pochvaľujú. Bezplatné drinky, jedlo či ubytovanie nie sú na zahodenie. Ale sú skutočne bezplatné? Častokrát hráč s blížiacim sa ziskom nejakej výhody zbytočne zvyšuje svoje stávky a v skutočnosti tak prehrá viac, ako vo forme vernostného programu získa. Vernostné programy patria medzi najbežnejšie používané pasce kasína.

Prehry maskované za výhry

Táto psychologická pasca sa týka najmä výherných automatov. Pískanie, výrazné zvukové aj vizuálne efekty, keď sa podarí trafiť výhernú líniu. No v skutočnosti celá táto „paráda“ má za cieľ len dať hráčovi falošný pocit víťazstva. Z eufórie hráča vytrhne až pohľad na celkový bankroll.

Ak vás zaujíma, prečo kasína nikdy nepodvádzajú, TU sa dočítate tri zásadné dôvody.