4 najväčšie pasce kasína na hráčov

Kasína sú plné nástrah pre hráčov. Nie všetky hry a stávky sú z pohľadu hráčov výhodné. Pozrite si, čo je v kasínach najnevýhodnejšie a čomu sa radšej oblúkom vyhnúť.

Najväčšie pasce kasína na hráčov: Tomuto sa určite vyhnite

Americká ruleta

Americká ruleta je francúzska ruleta rozšírená o pole s dvoma nulami. Tento typ rulety vznikol s jasným cieľom: zvýšiť „house edge“, teda výhodu kasína a zmenšiť šance hráčov na víťazstvo. Vďaka pridaným dvom nulám sa výhoda kasína zvyšuje cez 5 %.

Hracie automaty

Odborníci na hazard sa zhodujú: hrať hracie automaty je najväčšia hlúposť, ktorú hráč v kasíne môže urobiť. Všetky tie hry, efekty, zvuky, svetielka sú síce veľmi lákavé, ale pozor! Zvyčajne hracie automaty dávajú kasínu výhodu 10-12 %. V niektorých prípadoch je RTP (návratnosť vkladov) pod 88 %, čo odsáva peniaze z vašej karty či peňaženky rýchlejšie, ako ktorákoľvek iná hra v kasíne. Odhaduje sa, že vo väčšine kasín v Las Vegas je takmer 50 % ziskov tvorených z hracích automatov. Z pohľadu kasín zlatá baňa, z pohľadu hráčov hotová katastrofa.

Koleso šťastia

Veľké koleso, veľká šestka, koleso šťastia či koleso peňazí. Táto hra je v kasínach pod rozličnými názvami. Ponúka málo zábavy a ešte menej výnosov z pohľadu hráčov. Je horúcim kandidátom na najhoršiu hru v kasíne. Stručne uvedené: čím viac peňazí v tejto hre stavíte, tým vyššia je výhoda kasína. Napríklad pri stávke 20 eur je výhoda kasína cez 22 %. Ak chcete byť v kasíne úspešní, koleso šťastia prenechajte iným.

Poistenie v blackjack

Blackjack je jedna z najlepších hier v kasíne, na ktorej sa dá vyhrávať najlepšie. Dajú sa využívať rôzne stratégie či postupy. No ani táto hra nie je bez chýb. Vyhnúť sa treba možnosti poistenia stávky, pretože táto „vychytávka“ zvyšuje výhodu kasínu až na 14 %. Matematika nepustí: poistenie sa nikdy neoplatí ako investícia.