Las Vegas sa odráža od dna: Po období hrôzy „mesto hriechu“ naplno ožilo

Las Vegas sa odráža od dna: Po období hrôzy „mesto hriechu“ naplno ožilo

Las Vegas si nedávno prešlo extrémne náročnými chvíľami. No „mesto hriechu“ sa naplno prebúdza k životu a milovníci hazardnej zábavy si tu užívajú naplno. A bez obmedzení.

Las Vegas je synonymom centra hazardnej zábavy. Schádzajú sa tu hráči z celého sveta, či turisti, ktorí chcú vidieť „mesto hriechu“ naživo. A zažiť jeho energiu.

Las Vegas sa opäť prebudilo k životu bez obmedzení

Tú však podniky v centre mesta nezažívali viac ako rok. Dôvodom bola pandémia koronavírusu. No v lete prišlo výrazné uvoľnenie opatrení a pulzujúci život v „meste hriechu“ začal odznova. Bez obmedzení.

Žiadne rúška. Žiadne rozostupy. Žiadne kapacitné limity. Povolená živá hudba. To všetko sa týka podnikov v centre hazardnej zábavy Las Vegas. Informuje o tom server CNN.

Vedenie „mesta hriechu“ sa spolieha na očkovanie. Kompetentní sa domnievajú, že hráči či turisti, ktorí ešte vakcínu nemajú, budú dobrovoľne dodržiavať opatrenia ako nosenie rúška či dodržiavanie rozostupov.

Práve vakcinácia je pre Vegas kľúčová. Ekonomika mesta je doslova a dopísmena závislá na cestovnom ruchu. Vlani v apríli bola nezamestnanosť v tomto meste na 34 percent, čo bola jedna z najhorších hodnôt v rámci celých USA, informuje CNN.

„Mesto hriechu“ zažívalo krušné chvíle. Pravdepodobne ťažšie, ako väčšina iných amerických miest.

V lete sa opäť začína naplno a bez obmedzení prebúdzať k životu. Otázkou však je, či nezaočkovaní budú dodržiavať dobrovoľné pravidlá a chrániť seba aj ostatných.