Fake alebo fakt? 10 mýtov o hazardných hrách (1.)

Fake alebo fakt? 10 mýtov o hazardných hrách (1.)

Rozoberieme si 10 rozšírených mýtov o hazardných hrách. V prvej časti sa budeme venovať piatim z nich, v druhej zvyšným piatim. Fake alebo fakt?

Hazardné hry prinášajú ľahké peniaze

Keby to bola pravda, to by tu behalo medzi nami milionárov! Mnoho hráčov (najmä začiatočníkov) je naivných a myslia si, že online kasíno či kamenné kasíno bude ich životný biznis a stanú sa boháčmi. Sami čoskoro zistia, že také jednoduché to nie je. Mnohí hráči veria, že prišli na systém, trik či stratégiu, ako v hazarde vyhrávať veľké peniaze. Častokrát sa však veľmi popália.

Počítanie kariet vás privedie do väzenia

Počítanie kariet môže priniesť profit v blackjacku. No v prípade, že kasína hráčov počítajúcich karty odhalí, vystavia im stopku a zakážu ďalej hrať. Môžeme vás však ubezpečiť, je to legálne a žiadne právne postihy, tobôž nie väzenie, vám za počítanie kariet nehrozí.

Prehry dokážete jednoducho kompenzovať

Veľká chyba myslieť si to! Neskúsení hráči majú tendenciu prenasledovať svoje prehry. Prehrám, tak zvýšim bez rozmyslu svoju nasledujúcu stávku. Takto sa však dostanem do začarovaného kruhu strát.

House edge v hazardných hrách je ľahko pochopiteľný

Verte či nie, väčšina hráčov registrovaných v online kasíne alebo návštevníkov kamenných kasín vôbec nevie, čo je house edge alebo aké výhody v jednotlivých hrách má kasíno. Každá jedna hra je navrhnutá tak, aby malo kasíno určitú výhodu oproti hráčovi a dosahovalo z dlhodobého hľadiska zisk. Bodka. Čo môžete spraviť? Vyberať si hry, v ktorých je house edge, výhoda kasína najnižšia.

Stávkové systémy dokážu poraziť kasína

Hráči často vyhľadávajú na internete rôzne systémy stávok. Najčastejšie natrafia na progresívny systém Martingale. Podľa tohto konceptu po každej prehratej stávke treba zdvojnásobiť vklad. Reálne to v kasíne nemožno využiť. Začnite na 20 eurách, no po sérii šiestich prehier ste už vložili do hry 1260 eur a potrebujete raz toľko na ďalšiu stávku. Určite nie každý disponuje takým kapitálom. Navyše kasína majú pri stoloch limity vkladov, čím zabraňujú využitiu podobných systémov.