Ako sa vyhnúť hazardnej závislosti bez toho, aby ste prestali hrať

Ako sa vyhnúť hazardnej závislosti bez toho, aby ste prestali hrať

Hazardná závislosť môže zničiť ľudí, ich životy, životy celých rodín. Prinášame vám štyri skvelé spôsoby, ako sa vyhnúť hazardnej závislosti bez toho, aby ste prestali hrať.

Ako sa vyhnúť hazardnej závislosti bez toho, aby ste prestali hrať

Udržať stávky pod kontrolou

Najhoršie je riskovať viac peňazí na hazardných hrách, ako si môžete dovoliť minúť. To je cesta do pekla. V tejto súvislosti odporúčame nastaviť bankroll manažment. Kľúč k vášmu úspechu, kľúč k tomu, mať svoje stávky pod kontrolou a neprepadnúť hazardnej závislosti. Pred samotným začiatkom hazardovania si vyčleňte finančnú čiastku, ktorú môžete v pohode utratiť a neohrozí to vaše fungovanie (platenie nájmu, školného, stravy a podobne). Následne si stanovte napríklad, že uskutočníte jednotlivé stávky v hodnote 3 % vášho bankrollu. Týmto spôsobom zabránite tomu, že budete prenasledovať straty. Vďaka bankroll manažmentu urobíte lepšie rozhodnutia.

Dva dni voľna týždenne

Ak patríte napríklad k športovým stávkarom, viete, že tipovať sa dá každý deň. Vyhnite sa tomu! Dajte si minimálne dva dni v týždni od hrania pokoj, zabránite vytváraniu mechanizmov závislosti v mozgu. Vybudovanie si disciplíny v štýle „dnes nie“ môže mať na vašu hru zásadný dopad. Jednoducho mozog funguje v tom štýle, že čo je mu príjemné a vzrušujúce, to si pýta viac a viac. Je jedno, či ide o hazardné hry, pitie alkoholu, fajčenie alebo užívanie drog.

Nikdy nenaháňajte straty

Prehra je pre niektorých hazardných hráčov ako červené súkno pre býka. Nedokážu ju prijať, zmieriť sa s finančnou stratou a začnú straty prenasledovať. K prehrám sa pridávajú ďalšie a ďalšie a dostávajú sa do začarovaného kruhu strát. Musíte sa naučiť, že hazardné hry prinášajú veľa prehier a vy ich musíte skrátka vedieť prijať. Problém je, keď hneď po prehre chcete získať stratené peniaze späť a urobíte ďalšiu stávku. Tá je založená viac na emóciách ako na rozume a zväčša ju prehráte. Uvedomte si tiež, že výsledok nasledujúcej stávky nie je ovplyvnený minulou stávkou. Každá stávka je iný príbeh.

Rozvíjajte iné záľuby

Pokiaľ nemáte iné záľuby ako hranie hazardných hier, máte „zarobené“ na problém. Väčšinu voľného času budete mať tendenciu vypĺňať práve hazardom a to nie je optimálne. Nájdite si iné koníčky, venujte sa športu. To vás privedie na iné myšlienky, pomôže to vyčistiť hlavu a zabráni vzniku hazardnej závislosti.

Teraz už viete, ako zabrániť vzniku hazardnej závislosti bez toho, aby ste museli prestať hrať.