8 nevýhod, ktorým čelí profesionálny hazardný hráč (1.)

8 nevýhod, ktorým čelí profesionálny hazardný hráč (1.)

„Povolanie“ profesionálny hazardný hráč – sen mnohých. Minimum námahy, zarábanie peňazí zábavnou formou. To sú však skreslené predstavy. Predstavíme vám osem nevýhod, ktoré takýto život prináša.

Je to drina

Profesionálny hazardný hráč disponuje určitou výhodou, ktorú v kasíne využíva. Určite to však nefunguje tak, že za týždeň hrania zarobí milión dolárov a zvyšok roka si užíva na golfe. Drvivá väčšina „profíkov“ zarába menšie čiastky počas dlhých hier. Musí to opakovať deň čo deň, aby si dokázal zarobiť na slušný život. Pre profíkov sú dni voľna zároveň dňami bez príjmu. Existuje mnoho hráčov, ktorých prestal hazard baviť a brali to len ako prácu.

Neustála hra na schovávačku

Kasína nemajú radi hráčov, ktorí objavili spôsob, ako znížiť ich house edge, resp. výhodu kasína. Dealeri či ochrankári majú inštrukcie, ako rozpoznať nápadných, víťazných hráčov. Vo finále môže kasíno zakázať víťaznému hráčovi hrať. Život profesionálneho hazardného hráča je v podstate permanentná hra na schovávačku.

Ďalšie nevýhody, ktorým čelí profesionálny hazardný hráč

Neustále cestovanie si vyberá svoju daň

Profík vyberá hry, v ktorých nachádza optimálne podmienky na zisk. Preto musí veľa cestovať a navštevovať tie správne kasína. Okrem toho znižuje tým svoju nápadnosť. Cestovanie je náročné. Stojí veľa energie, plánovania, peňazí, času a podobne. Pokiaľ má hráč rodinu, značnú časť roka ju nevidí, čo nepridá na pohode. Predstava častého cestovania môže byť spočiatku lákavá. Neskôr sa však stane všednou realitou a bude to skôr na obtiaž. Navyše cestovné náklady, ubytovanie a ostatné náklady treba odpočítať zo zisku v kasíne.

Obrovské časové náklady

Profesionálny hazardný hráč má v rukách niečo, vďaka čomu dokáže znižovať house edge a pravidelne zarábať. Väčšinou však ide o menšie čiastky a preto je potrebné hraním stráviť obrovské množstvo hodín. Ide o časovo veľmi náročnú prácu, čo si každý neuvedomuje. „Profíkom“ tak nezvyšuje veľa času na svoje koníčky, rodinu či priateľov. Taká je realita.

TU si môžeš prečítať 9 tipov, ktoré ti môžu pomôcť stať sa profesionálnym hazardným hráčom.