Prečo sa profesionálny hazardný hráč NIKDY nesnaží poraziť ruletu

Prečo sa profesionálny hazardný hráč NIKDY nesnaží poraziť ruletu

Profesionálny hazardný hráč sa NIKDY nesnaží poraziť ruletu a toto je dôvod prečo.

Prečo sa profesionálny hazardný hráč NIKDY nesnaží poraziť ruletu

Profesionálny hazardný hráč sústredí svoju pozornosť na hry, v ktorých môže z dlhodobého hľadiska profitovať využitím svojich schopností alebo strategických postupov. Hier, v ktorých je výhoda kasína najnižšia. Do tohto okruhu ich radíme skutočne len pár, napríklad blackjack či poker.

Profesionálny hazardný hráč sa NIKDY nesnaží porážať ruletu, pretože dobre vie prečo. Pretože výplaty na rulete NIE SÚ SPRAVODLIVÉ. Ruleta získava svoj náskok pred hráčmi vďaka políčkam 0 a 00. Nie je problém v stávkach na tieto čísla. Napokon keď si na ne stavíte a loptička tam padne, tak vyhráte.

Je to preto, lebo výplaty by boli pre hráča spravodlivé len vtedy, keď 0 a 00 na ruletovom kolese neboli vôbec. Výplaty v rulete by boli spravodlivé iba v tom prípade, že by bolo na hracom kolese len 36 políčok namiesto 38.

Matematika hovorí jasne: ak vsadíte na jedno číslo, tak výplata je 35:1. To by bola spravodlivá stávka, ak by koleso obsahovalo len 36 čísel. Pokiaľ stavíte na dve čísla v rulete, tak výplata je 17:1. Tiež by to bola spravodlivá stávka pri 36 číslach na ruletovom kolese.

Vďaka nulovým políčkam hráčov ruleta matematicky znevýhodňuje. Výhoda rulety je presne 5,26 % v prospech kasína, v prípade rulety s 0 a 00. Ak nájdete ruletu len s jednou 0, tak výhoda kasína bude 2,70 %. Toľko z vašich peňazí v priemere stratíte z dlhodobého hľadiska pri hraní rulety.

V prípade rulety využívajúcej pravidlo „en prison“ klesá výhoda kasína na úroveň 1,35 %. Profesionálny hazardný hráč ale vie, že matematická výhoda hovorí v prospech kasína a preto sa rulete oblúkom vyhýba.