Si amatér a chceš byť profesionálny hazardný hráč pokru? Varovania, ktoré musíš poznať (1.)

Si amatér a chceš byť profesionálny hazardný hráč pokru? Varovania, ktoré musíš poznať (1.)

Láka ťa práca ako profesionálny hazardný hráč pokru? Varovania, ktoré každý amatér musí poznať.

Začínajúci profesionálny hazardný hráč pokru musí poznať týchto 5 varovaní

Je to drina

Ľudia majú tendenciu vidieť pokrových profesionálnych hráčov vyhrávať milióny a myslia si, že ich život je rozprávka. Pravdou však je, že profesionálny hazardný hráč sa poriadne nadrie. Ide o veľký mentálny tlak, zodpovednosť a vyžaduje to spraviť množstvo ťažkých rozhodnutí v priebehu krátkeho času. Okrem toho táto práca, ako väčšina ostatných, vyžaduje veľké časové náklady.

Ak nedokážete vyhrávať v hre zadarmo, nedokážete to ani v hrách o peniaze

Hazardné hry v režime zadarmo – niečo úplne iné ako v režime o peniaze. Faktom je, že ak sa vám nedarí vyhrávať v hrách zadarmo, obzvlášť sa vám to nebude dariť v hrách o peniaze. Profesionálny hazardný hráč sa musí naučiť vyhrávať alebo sa musí naučiť nájsť hru, v ktorej bude úspešný.

Neporovnávajte sa s hviezdami v TV

Mnoho pokrových hráčov robí chybu v tom, že porovnávajú svoje schopnosti s najlepšími hráčmi sveta. Sledujú hviezdy v TV a skúšajú ich kopírovať. Zbytočná strata času, pretože jediné na čom skutočne záleží je porovnanie svojich schopností s hráčmi pri aktuálnom stole. Neplatí rovnica najziskovejší hráči pokru = najlepší hráči pokru. Najviac úspechu majú hráči, ktorí dokážu odhadnúť konkurenciu a pravidelne hrávajú pri stoloch s najslabšími protihráčmi.

Nehrajte priveľa rúk

Ak hľadáte jeden tip, ktorý vám pri hraní pokru okamžite pomôže byť úspešnejším, toto je ono. Musíte hrať menej rúk. Väčšina hráčov hrá priveľa rúk a hranie menej rúk znamená, že hráte skutočne len vtedy, keď máte silnú kombináciu, čo znamená, že budete vyhrávať viac peňazí.

Nehrajte príliš pasívne

Hráči zo „starej školy“ hovorili, že hrať agresívne v pokri sa vyplatí najviac. Na tomto zrnku pravdy je veľká múdrosť. Príliš pasívne hranie nefunguje, nakoľko agresívna hra núti protihráčov robiť viac chýb. Profesionálny hazardný hráč pokru núti agresívnejšou hrou k chybám ostatných.