Si amatér a chceš byť profesionálny hazardný hráč pokru? Varovania, ktoré musíš poznať (2.)

Si amatér a chceš byť profesionálny hazardný hráč pokru? Varovania, ktoré musíš poznať (2.)

„Povolanie“ profesionálny hazardný hráč pokru býva snom mnohých. Ale nie je to také jednoduché, ako sa to môže na prvý pohľad zdať. Varovania pre amatérskych hráčov, ktorí chcú byť profíkmi.

Nehrať hneď všetko

Určite sledujete v televízii najväčšie esá pokrového sveta, ako hrajú rôzne typy a variácie hier. Majú však na to dostatočné schopnosti a najmä skúsenosti. No pokiaľ ste amatér mieriaci k profíkom, musíte spočiatku zvoliť špecializáciu na typ pokrovej hry, ktorý vám vyhovuje najviac. Potrebujete zbierať skúsenosti a učiť sa, ako vyhrávať. Vyberte si konkrétnu hru, limit a variáciu pokru.

Profesionálny hazardný hráč pokru musí mať na pamäti tieto varovania

Dobrí matematici majú výhodu

Na to, aby ste boli profesionálny hazardný hráč pokru nemusíte byť matematický génius. Ale faktom je, že kvalitné matematické schopnosti v určitých momentoch a typoch hier pomáhajú. Najmä v hrách ako Texas Holdem alebo Omaha. Keď máte skvelé matematické schopnosti, v uvedených hrách vám dajú výhodu oproti slabšie matematicky zdatným protihráčom.

Pripravte sa na obrovskú časovú investíciu

Ak si myslíte, že vám stačí zahrať si párkrát poker a prečítať si niekoľko článkov alebo kníh o stratégii pokru a budete profesionálny hazardný hráč pokru, mýlite sa. Ako každé podnikanie či normálna práca, aj táto vyžaduje obrovskú časovú investíciu. Pokiaľ máte normálne zamestnanie, rodinu, deti, priateľov a svoje koníčky, bude pre vás veľmi náročné nájsť si ešte dostatok času na zlepšovanie pokrových schopností a zbieranie skúseností. Venujete pokru 20 hodín týždenne? Je to skvelé, ale niekto tomu venuje 50-60 hodín týždenne a napreduje rýchlejšie. Stretnúť takéhoto hráča pri jednom stole, tak výhoda bude zaiste na jeho strane.

Nesmieš sa nechať odradiť prehrami

Veľa hazardných hráčov, samozrejme aj tých pokrových, odradí a znechutí pár prehier, ktoré sa pritrafia, aj keď spravíte dobré rozhodnutia. To patrí k hre a kľúčom je naučiť sa cez to preniesť. Všetko na čom záleží je dosahovanie dlhodobých výsledkov. To dobre vie každý profesionálny hazardný hráč.