5 vecí, ktoré by chcel každý hazardný hráč vedieť predtým, ako začal hrať

5 vecí, ktoré by chcel každý hazardný hráč vedieť predtým, ako začal hrať

Skúsenosti, skúsenosti, skúsenosti. Toto je päť vecí, ktoré by chcel každý hazardný hráč vedieť predtým, ako začal hrať v kasíne.

Toto by chcel každý hazardný hráč vedieť pred prvým vstupom do kasína

Hranie hazardných hier nie je závod

Úroveň sebakontroly a disciplíny je u začínajúcich hazardných hráčov spravidla najnižšia. V kasíne sa vrhajú do jednotlivých hier po hlave. Pri hraní v kasíne si treba uvedomiť, že nemá zmysel šprintovať do cieľa. Pravidlo „pomaly ďalej zájdeš“ pri hraní hazardných hier platí do bodky. Obzvlášť pri stratách nemá žiadny zmysel snažiť sa ich rýchlo „dohnať“ a vrátiť si peniaze späť. Je to cesta do záhuby a k bankrotu.

Nie je priestor pre ego aj rozum

S hazardom začínajú mladí dospelí. Tí prekypujú sebavedomím a pocitom, že „im patrí celý svet“ a „nič sa im nemôže stať“. Práve táto naivita ich však v kasíne dokáže pripraviť o peniaze. Veľké ego v kombinácii s naivitou nie je dobrou kombináciou pri hraní hazardných hier. Drzosť, chvastanie a podobne nemá v kasíne miesto. Teda aspoň u úspešných hráčov určite nie. Skúsenejší hráči pôsobia stoicky pokojní. Nerozhádžu ich prehry, neulietavajú si po výhrach. Riadia sa logikou, stratégiou, overenými metódami. Konajú racionálne, nie emocionálne. Nafúknuté ego vám úspech v kasíne neprinesie, verte mi.

Prestávky ako neoddeliteľná súčasť úspechu

Keď hráči začínajú strácať v kasíne peniaze, častokrát majú obrovské nutkanie rýchlo sa pokúsiť vrátiť ich späť. To iba zvyšuje „krvácanie“ ich peňaženky. Ak začínate strácať, najrozumnejšie je prestať hrať a tak povediac sa na to vyspať. Krátka prestávka od hrania hazardných hier je pre hráčov upokojujúca a prospešná.

Skontrolovať a overiť každú radu

Začiatočníci v hazardných hrách sú neuveriteľne ovplyvniteľní. V kamenných kasínach si vypočujú mnoho rád od rôznych ľudí. V online priestore sa zas dočítajú kadejaké rady – dobré, aj zlé. Neverte všetkému, čo sa dočítate alebo dopočujete. Čerpajte informácie len z overených a kvalitných zdrojov. Dnešný svet je zaplavený informáciami a je životne dôležité vedieť triediť „zrno od plevelu“.

Niektoré dni to proste nejde

Dobrí hráči blackjacku využívajúci počítanie kariet by matematicky mali vyhrávať každú druhú ruku. No nie vždy to tak funguje. Aj ich môže postretnúť „deň blbec“ a že sa to deje! Aj dobrí hráči v blackjacku majú zlé dni, kedy prehrajú aj tucet hier v rade. Tieto udalosti nedávajú žiadny zmysel, ale dejú sa.