Top 3 Black Jack tipy pre rekreačných hráčov

Top 3 Black Jack tipy pre rekreačných hráčov

Tri základné Black Jack tipy pre rekreačných hráčov vďaka ktorým budete robiť v hre menej chýb a zvýšite svoju šancu na výhru.

Black Jack je známy tým, že je obzvlášť náročné naučiť sa hrať túto hru na vysokej úrovni kvôli obtiažnosti stratégie. Namiesto toho, aby ste sa pokúsili naučiť sa matematicky dokonalú stratégiu, ktorá je nudná a stereotypná, môžete sa naučiť sadu všeobecných tipov. Tie vám pomôžu hrať väčšinu času dobre a pomôžu vám vyhnúť sa základným chybám. Toto je prístup vhodný najmä pre rekreačných hráčov, ktorí nemajú čas tráviť týždenne hodiny štúdiom stratégií Black Jacku.

Top 3 tipy pre rekreačných hráčov hry Black Jack

Prvý tip – musíte sa naučiť, ktoré sú slabé a silné karty dealera. Slabé karty dealera sú v hodnote 6 a menej. Keď má na ruke tieto karty, je oveľa pravdepodobnejšie, že prekročí celkovú hodnotu 21 – „tropne“. Musíte byť konzervatívnejší pri hraní tvrdej ruky so súčtom 12 a viac. No môžete byť agresívnejší so zdvojnásobením pri mäkkej ruke, keď stojíte proti spomínaným kartám.

Pokiaľ ide o silné karty dealera, musíte byť opatrní. Pri silných kartách je menšia pravdepodobnosť „tropu“ dealera a pravdepodobne vytvoria silné súčty. V tomto duchu musíte byť agresívnejší a ťahať, aby ste sa pokúsili konkurovať a získať lepšie a silnejšie súčty na ruke. Jedinou strategickou možnosťou, ktorú v tejto náročnej situácii máte, je pokúsiť sa získať silnú ruku ťahaním ďalšej karty, aj keď občas sa popálite a „tropnete“.

Okrem toho je dôležitý aj ďalší tip, ktorý by rekreačný hráči mali poznať. Mnoho „rekreantov“ v hre Black Jack rado využíva možnosť vzdania sa za polovicu svojej stávky. Problém je v tom, že drvivá väčšina týchto hráčov až drasticky nadmerne využíva túto možnosť. Rýchly spôsob, ako zistiť, či sa vzdať alebo nie – ak čelíte 10 alebo esu a máte tvrdú ruku so súčtom 16, pokojne sa vzdajte. V opačnom prípade sa za žiadnych okolností nevzdávajte!