Black Jack online – 2 možnosti, ktorým sa vyhnite

Black Jack online – 2 možnosti, ktorým sa vyhnite

Ak hráte Black Jack online, týmto dvom možnostiam sa radšej vyhnite.

Týmto dvom voľbám sa pri Black Jack online radšej vyhnite

Množstvo kasín, ktoré ponúkajú Black Jack online, prinášajú hráčom možnosti, ktoré sú prezentované ako výhody, no v skutočnosti to tak vôbec nemusí byť. Cieľom kasín je prilákať týmto spôsobom viac hráčov. Nasledujúce dve možnosti však NIKDY nepovažujte za výhodu, radšej sa im vyhnite.

Prvá možnosť – Hráč má možnosť zvoliť split – rozdelenie kariet. V prípade, že má rovnaké hodnoty a rovnakú kategóriu (napr. dve dvojky), dá sa určite uvažovať o splite a hraní s dvoma rukami. No je tu aj možnosť splitu pri kartách síce s rovnakou hodnotou, no inej kategórie – napríklad 10,J,Q,K. Všetky majú hodnotu 10 a máte možnosť ich rozdelenia. Iste, možnosť rozdeliť ich a zobrať ku každej z nich ďalšiu kartu a hrať s dvoma rukami je lákavá. Na prvý pohľad. Neunáhlite sa. Premýšľajte. Aký má v skutočnosti význam deliť karty, keď ich súčet je 20? Máte silnú ruku a splitom riskujete jej oslabenie.

Druhá možnosť – Veľmi dobre známe poistenie stávky. Túto možnosť môže hráč aplikovať v prípade, že má dealer prvú kartu Eso. Hrozí riziko, že bude mať Black Jack. Pretože zhruba tretina všetkých kariet má hodnotu 10. Má teda tretinovú šancu na to, že trafí Black Jack. Výška poistky môže byť maximálne do hodnoty polovice základnej stávky hráča. V prípade, že dealer naozaj získa Black Jack a hráč poistí stávku, skončí hru na nule. Bez straty, no aj bez zisku. V prípade, že dealer netrafí Black Jack, hráč prichádza o sumu poistenia a hra pokračuje. Ak prehrá aj hlavnú hru, prehrá aj svoj základný vklad. Ak vyhrá hlavnú hru, jeho zisk sa zníži o prehratú sumu poistenia. Matematická analýza situácie jasne dokazuje, že v prípade využitia poistenia stávky si hráč výrazne znižuje šancu na výhru a peniaze častejšie prehráva. Preto odporúčame NIKDY nevyužívať možnosť poistenia svojej stávky, aj keď na prvý pohľad to vyzerá lákavo.