Martingale verzus D´Alambert: Ktorý kasínový systém je lepší?

Martingale verzus D´Alambert: Ktorý kasínový systém je lepší?

Porovnanie obľúbených a často používaných kasínových systémov Martingale a D´Alambert. Ktorý z nich je lepší?

Martingale systém

Martingale je jednoduchý systém, ktorý sa zakladá na zdvojnásobení stávok po prehrách. Hlavným cieľom je získať všetky svoje straty späť v jednej stávke.

Tento systém začnite používať v rámci minimálnej stávky pri stole. Nižšia minimálna stávka je lepšia, pretože znižuje pravdepodobnosť, že počas série prehier dosiahnete maximálnu stávku stola.

Pokračujte pri minimálnej stávke až do prehry. V tom okamihu stávku zdvojnásobíte. Stávku zdvojnásobujete, až kým nevyhráte. Potom nasleduje návrat k minimálnej stávke.

Výhody: efektívna stratégia, pokiaľ ide o návratnosť strát, už pri jednej výhre získate všetko späť aj s malým ziskom, môže priniesť veľké víťazstvá v krátkom čase, jednoduchosť

Nevýhody: pri dlhej sérii prehier stúpa riziko a zvyšujú sa kapitálové nároky, keď dosiahnete na maximálnu povolenú stávku stola, nemôžete ďalej zdvojnásobovať a teda ste nútení prijať prehru.

O jeho použití pri hraní rulety si môžete prečítať tu.

D´Alambert systém

D’Alembert tiež zahŕňa zvyšovanie stávok po prehrách. Robí to však kontrolovanejšie ako Martingale. Tento  systém začnite používať vytvorením veľkosti jednotky. Minimálna stávka stola funguje dobre pre veľkosť jednotky. Stavíte jednu jednotku až do prehry. Potom zvýšite ďalšiu stávku o jednu jednotku. Týmto spôsobom pokračujete po každej prehre. Po výhre sa zníži vklad o jednu jednotku.

Výhody: tiež je efektívny na rýchlu návratnosť strát, no nenúti vás podstúpiť tak veľké riziko ako Martingale, tento aspekt výrazne znižuje rizikový potenciál, v porovnaní s Martingale môžete stratiť viac a stále zostať v hre, využijte viac zo svojho banku, nepotrebujete tak veľký kapitál ako pri použití Martingale

Nevýhody: niekedy uviaznete v nikdy nekončiacej bitke o návrat stratených peňazí, niekedy môže trvať hodiny, kým sa dostanete späť na počiatočný vklad jednej jednotky. Nezmažete všetky straty jednou výhrou ako pri stratégii Martingale, je to väčšia drina. Disciplinovaný prístup je potrebné dodržiavať dlhodobo.

Ktorý systém je lepší?

Oba majú svoje plusy aj mínusy. Je teda vecou názoru, ktorý z nich je lepší. Odborníci hovoria, že lepší je D´Alambert, pretože kombinuje to najlepšie z oboch svetov. Môžete prehrať sedem-osemkrát po sebe a stále máte pocit dostatočného banku. Ponúka tiež solídnu šancu na návrat strát. Vyskúšajte si v praxi oba systémy a uvidíte, ktorý vám sedí najlepšie.