6 znakov, že hráte poker ako profesionál

6 znakov, že hráte poker ako profesionál

Základný rozdiel medzi amatérom a profesionálom v hre zvanej poker? Či dosahuje zisk alebo stratu. 6 znakov, ako spoznáte profíka pri stole

6 znakov, že hráte poker ako profesionál

Spotreba alkoholu

Pravdepodobne najjednoduchší spôsob, ako spoznať, či pri pokerovom stole sedí profesionál alebo amatér. Ak pije dvojitého Jacka s colou alebo pivo, profík to asi nebude. Žiadny skutočný profesionál nekonzumuje, keď hrá poker, žiadny alkohol. Žiadny.

Ukladanie žetónov

To, ako hráč ukladá svoje žetóny, je dobrým indikátorom toho, aký je hráč. Amatérsky hráč pokeru nevenuje veľkú pozornosť tomu, ako ukladá svoje žetóny. Zvyčajne nedbalým spôsobom a v zmiešaných farbách. Najlepším ukazovateľom, že s vami pri stole sedí amatér je, keď má veľké žetóny uložené za malými.

Vek

Ak hráte pri drahom stole a váš oponent nevyzerá starší ako 20 či 21 rokov, verte, že je to profesionál.

Nadšenie

Poker prináša rôzne situácie a amatéri pri väčšine z nich prejavujú veľké nadšenie či vzrušenie. Typický amatér sa nadchne rôznymi situáciami, pretože je to všetko pre neho nové. Ostrieľaný profík to pozná a nepohne to ním.

Pohľad

Amatérov a profesionálov pri hraní pokeru ľahko možno rozlíšiť podľa pohľadu po rozdaní prvých dvoch kariet. Amatéri dychtivo pozerajú po svojich kartách. Profesionálny hráč bude pozerať na súperov, ako sa tvária pri pohľade na svoje karty. Nabudúce, keď budete mať nutkavý pocit pozrieť sa na svoje karty, skúste zdvihnúť zrak a sledujte, kto si vás premeriava. Bude to s najväčšou pravdepodobnosťou profík.

Emócie

Poker je hra myšlienok. Najsilnejšou výhodou, ktorú majú profesionálni hráči oproti amatérom je, že vedia kontrolovať svoje emócie. Mnoho profesionálov sa ale takticky snaží prejavovať emócie, aby oklamali svojich súperov. Je to strategický ťah. V skutočnosti vás tým chcú dostať presne tam, kde vás často aj dostanú. A z peknej výhry sa napokon tešia oni. Dávajte si pozor.