Matematik využil svoje schopnosti. Jackpot v lotérii vyhral 14-krát, dôchodok si užíva na tropickom ostrove Vanuatu

Matematik využil svoje schopnosti. Jackpot v lotérii vyhral 14-krát, dôchodok si užíva na tropickom ostrove Vanuatu

Neuveriteľný ale pravdivý príbeh. Matematikovi a ekonómovi Stefanovi Mandelovi sa vďaka jeho schopnostiam podarilo vyhrať jackpot v lotérii neuveriteľných 14-krát.

Matematikovi a ekonómovi Stefanovi Mandelovi sa podarilo skvele aplikovať do praxe svoje poznatky a schopnosti. Dokázal neuveriteľných 14-krát vyhrať jackpot v lotérii, zarobil obrovské milióny a žil sen všetkých hazardných hráčov.

Jackpot v lotérii vyhral 14-krát, dnes si užíva luxusný dôchodok na tropickom ostrove Vanuatu

Príbeh tohto chlapíka priniesol portál tn.cz a je skutočne inšpiratívny. Prvé dve výhry získal ešte v rodnom Rumunsku v časoch socializmu a vďaka vyhratým peniazom sa s rodinou mohol presťahovať do Austrálie. V krajine protinožcov si našiel dobrú prácu, žil skvelý život, ale napriek tomu pokúšal šťastie v lotérii aj tam.

Jackpot v lotérii vyhrať ďalších 12-krát a začali sa preto o neho zaujímať austrálske úrady. Preto sa rozhodol venovať hre v amerických lotériách. Vo Virginia Lottery vyhral v roku 1992 neuveriteľný jackpot v hodnote 27 miliónov dolárov.

Určite ťa zaujíma, aká bola jeho metóda, keď bol taký úspešný v lotériách. Spočítal maximálny počet možných kombinácií, ktoré z daných čísel mohli padnúť. Potom našiel lotériu, v ktorej bol jackpot aspoň tri a viacnásobne vyšší ako počet kombinácií. Našiel investorov, ktorí mu pomohli pokryť každú kombináciu.

Jeho trik však odhalili a odvtedy zmenilo mnoho spoločností pravidlá hry, aby niečomu podobnému dokázali predísť. Žiadne kupovanie žrebov v enormných množstvách či tlačenie tiketov doma. A Stefan Mandel? Dnes má 89 rokov a na tropickom ostrove Vanuatu si užíva svoje zaslúžené peniaze.