Padol jackpot v lotérii takmer 40 miliónov eur: Výherca sa zatiaľ neprihlásil

Padol jackpot v lotérii takmer 40 miliónov eur: Výherca sa zatiaľ neprihlásil

Viete si predstaviť, že vyhráte takmer 40 miliónov eur? Váš život by sa zaiste otočil doslova hore nohami. Výherca vo Veľkej Britácii trafil jackpot v lotérii, no o gigantickú výhru sa stále neprihlásil.

Vo Veľkej Británii padol jackpot v lotérii takmer 40 miliónov eur, výherca sa zatiaľ neprihlásil

Kúpiť si žreb do lotérie, vyhrať gigantický jackpot a do konca života mať „vystarané“. To je sen mnohých ľudí. Neriešiť peniaze, kúpiť si nový dom, auto, pekné oblečenie, cestovať, jesť v dobrých reštauráciách, nemusieť chodiť do práce, mať čas na rodinu a koníčky. Ruku na srdce, no kto by o tom nesníval?

Tento sen sa môže stať realitou pre šťastného výhercu vo Veľkej Británii, ktorý trafil jackpot v lotérii EuroMillions v hodnote viac ako 33 miliónov libier, čo je v prepočte približne 39 miliónov eur. Informuje o tom televízia Sky News. No výherca sa stále neprihlásil a pátrajú po ňom.

Obľúbená lotéria EuroMillions sa okrem Veľkej Británie hrá aj v Írsku, Rakúsku, Belgicku, Francúzsku, Luxembursku, Portugalsku, Španielsku a Švajčiarsku. Tiket z Británie bol ale jediný, ktorý trafil kombináciu piatich správnych čísel a zároveň aj dve šťastné hviezdy. Výhercovi to prinieslo desiatky miliónov eur, no zatiaľ sa o jackpot v lotérii neprihlásil.

„Vyzývame hráčov, aby skontrolovali svoje tikety a zavolali nám, ak si myslia, že sú dnes večer šťastným výhercom,“ posielajú výzvu organizátori lotérie EuroMillions hráčom. Spoločnosť National Lottery, ktorá túto lotériu organizuje, využíva výnosy na charitatívne účely. Hraním akejkoľvek hry národnej lotérie hráči zarábajú každý týždeň 30 miliónov libier na projekty financované národnou lotériou, informuje spoločnosť. Doteraz poskytla 690 000 grantov z týchto peňazí.