Lotéria Euromilióny má nový rekord: Rakúšan vyhral neuveriteľných 240 miliónov eur!

Lotéria Euromilióny má nový rekord: Rakúšan vyhral neuveriteľných 240 miliónov eur!

Rakúšanom sa v lotérii Euromilióny extrémne darí! Práve občan tejto susednej krajiny Slovenska vyhral rekordný jackpot v hodnote 240 miliónov eur.

Euromilióny majú nový rekord: Rakúšan vyhral závratných 240 miliónov eur

Obľúbená lotéria Euromilióny pozná nový rekord! Istý rakúsky občan vyhral neuveriteľných 240 miliónov eur. Všetky čísla si vyberal sám a vyšlo mu to na posledný 20. pokus, informoval o tom Kleine Zeitung. Gigantickú výhru dostane v plnej čiastke, bez akýchkoľvek zrážok. Podmienkou je, že si svoj nárok na túto výhru stihne uplatniť do štyroch týždňov.

Rakúsky portál upozorňuje na zaujímavú skutočnosť a to, že Rakúšania v tomto roku vyhrali Europot (jackpot v lotérii Euromilióny) už po tretíkrát. Rok 2023 bol teda Rakúšanom, čo sa týka Euromiliónov, doslova rokom snov. Vďaka lotérii Euromilióny sa už 40 Rakúšanov stalo milionármi.

Rakúšan výhrou 240 miliónov eur vytvoril nový rekord. Ten doterajší držal istý Brit, ktorý v júli 2022 vyhral v prepočte 230 miliónov eur. Európsky rekord ale zostáva neohrozený. V talianskej lotérii Supernalotto padol vo februári tohto roka neuveriteľný jackpot v hodnote 371 miliónov eur.

Celosvetový rekord je ešte niekde v úplne iných sférach. V americkej lotérii Powerball vyhral Kalifornčan Edwin Castro tento rok závratnú sumu 2,04 miliardy amerických dolárov.