Dvojnásobné šťastie! Pár skúsil šťastie v lotérii, každý z nich vyhral takmer 2 milióny eur

Dvojnásobné šťastie! Pár skúsil šťastie v lotérii, každý z nich vyhral takmer 2 milióny eur

Tomu sa povie dvojnásobné šťastie! Skutočne kuriózny prípad sa vyskytol vo Francúzsku. Dvojica žijúca v spoločnej domácnosti skúsila šťastie v lotérii, každý z páru vyhral 1,8 milióna eur.

Skúsili šťastie v lotérii, pár vo Francúzsku vyhral rozprávkovú sumu

Vyhrať lotériu je neuveriteľné šťastie. Ale ak sa to podarí páru, ktorý spoločne žije v jednej domácnosti, to už hraničí s absurdnosťou. Ale presne takáto situácia sa stala vo Francúzsku. Z rozprávkovej výhry sa tešia muž a žena, ktorí spolu žijú na predmestí Vénissieux v meste Lyon na východe Francúzska.

Lotériová spoločnosť Française des Jeux (FDJ) uviedla, že každý z dvojice získal 1,8 milióna eur, takže šťastný pár je bohatší o 3,6 milióna eur. Dvojica  sa ešte 18. apríla vybrala do trafiky a okrem jedného čísla zhodne vyplnili tikety do lotérie s 10 číslami do hry, v ktorej sa každý deň žrebuje dvadsať čísel zo 70 možných.

Šťastní výhercovia chcú zachovať svoju identitu v anonymite. Ich plánom po dych vyrážajúcej výhre je postupne prestať pracovať a chcú sa začať venovať dobrovoľníckej činnosti formou združenia.

„Toto je extrémne vzácny prípad, nikdy sa už nestane,“ reagoval hovorca lotériovej spoločnosti FDJ. Pravdepodobnosť, že takéto rozprávkové výhry sa podarí „trafiť“ obom členom páru, je skutočne veľmi nízka a blížiaca sa k nule. Ako však vidíte, v číselných lotériách sa občas môžu vyskytnúť aj tie najmenej pravdepodobné veci. Aj to je dôvod, prečo sa oplatí pokúšať svoj osud a skúsiť šťastie v lotérii.