Fakty o kasíne, ktorými ohúriš svojich priateľov (1.)

Fakty o kasíne, ktorými ohúriš svojich priateľov (1.)

Chceš zahviezdiť v partii milovníkov hazardu a kasína? Toto sú fakty o kasíne, ktorými ohúriš svojich priateľov

Fakty o kasíne, ktorými ohúriš svojich priateľov

Pokerová hra, ktorá trvala 14 rokov

Poznáte to. Skvele sa bavíte, hráte v kasíne, ste obklopení priateľmi, k tomu drink (alebo možno ich je aj viac). Večer ubieha, ani neviete ako. Do reality vás vráti až osem zmeškaných hovorov od vašej polovičky. Alebo výhražná textovka.

A predstavte si, že ste súčasťou hry, ktorá trvala osem rokov a päť mesiacov. Presne tak dlho sa hrala jedna partička pokeru v Tombstone v divadle Bird Cage.  Hra prebiehala vo dne v noci, nepretržite. O kasíne sa im muselo už asi aj snívať…

No rekord drží pokerová hra, ktorá trvala neuveriteľných 14 rokov. Uskutočnila sa v hoteli Dun Glen v Západnej Virgínii. Rekord bol overený kontrolou faktov a je v Guinnessovej knihe.

Nevadské štátne väzenie a kasíno

Určite všetci viete, aké populárne je kasíno v štáte Nevada. No vedeli ste o tom, že svojho času bolo v nevadskej väznici plne funkčné kasíno? Samozrejme, okrem možnosti dať si drink. A nie, nešlo o žiadny marketingový ťah, ktorý by prilákal do Vegas ešte viac návštevníkov.

Kasíno bolo pre väzňov, v rokoch 1932 až 1967 si väzni mohli skrátiť dlhú chvíľu (a že ich bolo) pokerom či black jackom.

Štatistiky v tomto kasínovom väzení uvádzali omnoho menej disciplinárnych prehreškov v porovnaní s bežnými väznicami.

V druhej časti si predstavíme ďalšie dva kuriózne fakty o kasíne, ktorými zaručene ohúriš svojich priateľov.