Klasika z čias socíku ožíva: Zahraj si Plátýnko v kasíno eTIPOS.sk

Klasika z čias socíku ožíva: Zahraj si Plátýnko v kasíno eTIPOS.sk

Nielen nové výherné automaty pribúdajú do ponuky online kasíno eTIPOS.sk. Tentoraz si prídu na svoje aj milovníci kartových hier.

Keď sa povie Plátýnko, nejeden chlap si zaspomína na časy socializmu, keď táto kartová hra na bytoch či v partii kamarátov mala obrovskú popularitu. Stačili klasické sedmové karty, bankár a vsádzalo sa na otočenú kartu. Na plátno sa jednoducho vyložili karty, na ktoré bolo možné staviť. Bankár z druhého balíčka otáčal postupne karty a pokiaľ hráč svoju stávku trafil, tak sa tešil z výhry.

Online kasíno eTIPOS.sk oživilo obľúbenú klasiku zo socíku

Online kasíno eTIPOS.sk oživilo túto klasiku zo socíku a priaznivcom kartových hier určite poskočilo srdiečko. Blackjack je fantastický, ale vybočenie zo stereotypu občas veru nezaškodí ani v hazardných hrách.

Ako sa hrá Plátýnko?

Stôl, plátno a 32 mariášových kariet otočených k hráčovi. Úlohou hráča je vybrať si kartu alebo karty, na ktoré staví peniaze. Vsádza na karty, ktoré predpokladá, že bankár vyberie z druhého balíčka kariet. Vyhráva vtedy, ak vytiahne skutočne dopredu zvolenú kartu.

Pre jednoduché a rýchle hranie sa prihláste na tipos prihlásenie.

V pravom menu vedľa herného poľa určuje hráč výšku stávky voľbou zodpovedajúceho žetóna. V hre je možnosť automatickej stávky, napríklad na celý rad alebo stĺpec kariet. Tie zvolíš jednoducho, stačí kliknúť na jeden z drevených symbolov na okraji herného plátna.

Po uzatvorení stávok nasleduje otáčanie kariet. Najskôr príde k otočeniu trojice kariet, za ktoré môže hráč získať dvojnásobok svojej stávky. Nasleduje otočenie dvoch kariet, ktoré prinášajú dokonca výhru vo výške trojnásobku hráčovej stávky. Potom príde k otočeniu dvoch kariet, pri ktorých môžeš získať 4-násobok svojej stávky a posledná ôsma karta prináša doslova zlatú výhru v podobe 10-násobku hráčovej stávky.

Prenes sa s hrou Plátýnko v kasíno eTIPOS.sk do čias dávno minulých. Pamätníci určite s chuťou zaspomínajú na tieto časy a množstvo zážitkov spojených s touto jednoduchou, ale zároveň veľmi zábavnou kartovou hrou. V online verzii ťa bude sprevádzať dobový slang a príjemná hudba, čo výborne dotvára atmosféru.