Vonkajšie stávky v rulete: Čo to je a ako na ne?

Vonkajšie stávky v rulete: Čo to je a ako na ne?

Poznáte vonkajšie stávky v rulete? Ak nie, v tomto článku sa dozviete, čo to vlastne je a ako na ne.

V rulete existujú dve hlavné možnosti stávkovania a to stávky na vnútornú alebo vonkajšiu stranu. Aký je medzi nimi rozdiel? Jednoducho povedané, vnútorné stávky sú na konkrétne čísla, o ktorých si myslíte, že padnú.

Vonkajšie stávky sú o niečo komplikovanejšie. Ako už ich názov napovedá, sú to stávky uvedené na vonkajšej strane ruletového stola. Zvyčajne umožňujú stávky na väčší počet čísel ako vnútorné stávky.

Vonkajšie stávky v rulete – najbežnejšie príklady

Červená alebo čierna farba

Nepárne alebo párne čísla

Vysoké (19-36) alebo nízke čísla (1-18)

Stávka na stĺpec (umožňuje vsadiť na celý stĺpec naraz, teda na 12 čísel súčasne)

Stávka na tucet (1-12, 13-24 alebo 25-36) – rovnako ako stávka na stĺpec umožňuje staviť na dvanásť čísel súčasne

Ako sme si už vysvetlili, vonkajšie stávky v rulete umožňujú zasiahnuť naraz viac čísel a tým zvyšujú šancu na vašu výhru. Ale zároveň znižujú kurz, teda prinášajú hráčovi menšie výplaty.

Nezabúdajte, že vaše šance na výhru sú lepšie v európskej rulete ako v americkej rulete. Vo všeobecnosti budú kurzy na vonkajšie stávky v rulete pri európskej verzii vyzerať nasledovne:

Vysoké alebo nízke čísla, červená alebo čierna a nepárne/párne čísla vyplácajú v pomere 1:1. A majú 48,65 % pravdepodobnosť úspechu, pretože viete zasiahnuť osemnásť z 37 hracích políčok naraz.

Stávka na stĺpec alebo tucet vypláca v pomere 2:1, ale pravdepodobnosť úspechu je pri tomto type stávky 32,4 %.

Stratégia na vonkajšie stávky v rulete

Existuje veľa ruletových systémov a stratégií, ale hráči zvyčajne pri vonkajších stávkach využívajú tri: Martingale systém, systém stĺpcového kráľa alebo stratégiu 3:2.

Systém Martingale je najbežnejší medzi hazardnými hráčmi. Podstata spočíva v zdvojnásobení vkladu po každej prehre. Pri použití v rulete je najlepšie využiť ho práve pri vonkajších stávkach, pretože majú najvyššiu pravdepodobnosť úspechu.