Tri najvyššie zdokumentované výhry v rulete: Vyrazia vám dych!

Tri najvyššie zdokumentované výhry v rulete: Vyrazia vám dych!

Zalovili sme v histórii a prinášame vám pohľad na tri najvyššie zdokumentované výhry v rulete. Tie sumy vám vyrazia dych!

Tri najvyššie zdokumentované výhry v rulete

Pedro Grendele Bartelle

Výhra vo výške 3,5 milióna dolárov. Stalo sa tak v brazílskom Rio de Janeiro v roku 2017. Bartelle je majiteľom tretej najväčšej obuvníckej spoločnosti v Latinskej Amerike. Parádnu výhru v rulete teda rozhodne nepotreboval. Jeho bohatstvo vysvetľuje, prečo si dovolil stávku v hodnote 35 tisíc dolárov. Stavil na číslo 32 a to ho doviedlo k najvyššej zdokumentovanej výhre v rulete.

Sir Philip Green

Vyhral 2 milióny dolárov v roku 2004 v anglickom Londýne. Magnát, ktorý vlastní niekoľko spoločností zaoberajúcich sa maloobchodom s oblečením. Ďalší hráč, ktorý si môže dovoliť staviť obrovskú sumu peňazí bez toho, aby myslel na svoju hypotéku. Je známy ako vášnivý hráč blackjacku, no paradoxne v rulete sa mu podarila druhá najvyššia výhra v histórii. Miliardár touto výhrou údajne odštartoval mimoriadne úspešný rok, počas ktorého vyhral v rulete niekoľkokrát poriadny balík. Pri ďalších návštevách toho istého kasína údajne zarobil ďalší milión.

Charles Wells

Vyhral v Monte Carle ešte v roku 1891 závratné dva milióny frankov. Malý gauner a pochybný človek, ktorý mal veľkú vášeň pre hazard. Podľa historických zdrojov v osudnú noc mal neuveriteľné šťastie – vyhral 23 z 30 roztočení rulety. Bol známy ako podvodník a preto kasíno v Monte Carle začalo vyšetrovať, či náhodou k výhre nedospel nejakou nekalou praktikou. Vyšetrovanie ale žiadny podvod nedokázalo. Išlo o číre šťastie. Napriek tomu, že sa na rulete parádne nabalil, pokračoval v pochybnom životnom štýle a za podvody ho odsúdili na 8 rokov väzenia.