Systém Labouchere v rulete

Online ruleta sa stáva čoraz populárnejšou a existuje niekoľko systémov, ktoré hráčom môžu pomôcť v ich snahe vyhrať. Systém Labouchere patrí medzi najobľúbenejšie.

Online ruleta – systém Labouchere

Tento systém nie je tak zaťažujúci na hráčov po kapitálovej stránke ako najpopulárnejší Martingale. Patrí medzi najobľúbenejšie a zároveň najstaršie známe systémy pre ruletu.

Pre používanie tohto systému budete potrebovať papier a pero. Napíšte akúkoľvek dlhý číselný rad, napríklad 1-2-3-4-5-6-7-8.

A čo ďalej?

Výška stávky sa vždy musí rovnať súčtu prvej a poslednej číslice v číselnom rade.

V uvedenom prípade je to 1+8 = 9. Teda stávka je 9 žetónov. Potrebné je staviť 9 žetónov na vybranú farbu (podľa ľubovôle – či už červená alebo čierna, podstatné je zapamätať si, že už budete vsádzať len na tú istú farbu).

Výška stávky je už určená, farba zvolená.

V prípade VÝHRY – je potrebné vyškrtnúť na papieri  z číselného radu krajné dve číslice, teda úplne prvú a úplne poslednú. V našom príklade vyškrtneme po výhre čísla 1 a 8. To znamená, že nám zostane rad v nasledujúcom formáte: 2-3-4-5-6-7.

V prípade PREHRY – je potrebné zapísať prehraté žetóny na koniec čísleného radu, takže formát číselného radu by v našom prípade vyzeral nasledovne: 1-2-3-4-5-6-7-8-9. V nasledujúcej stávke je potrebné vsadiť opäť súčet prvej a poslednej číslice v rade, to znamená 1+9 = 10 žetónov.

Keď sa podarí hráčovi vyškrtať celý číselný rad, teda na papieri nezostane žiadna číslica, vyhráva a môže ukončiť hru.

Systém Labouchere spočíva v tom, že po prehre pribudne do číselného radu len jedna číslica, po výhre odbudnú dve číslice a to umožňuje hráčovi čím skôr vyškrtať celý rad, vyhrať a ukončiť hru v pluse.