Ako zvládnuť ruletu čo najlepšie – tri rýchle tipy

Ako zvládnuť ruletu čo najlepšie – tri rýchle tipy

Ruleta na prvý pohľad nevyzerá ako hra, ktorá sa dá zvládnuť. No zdanie môže klamať. V nasledujúcich riadkov vám dáme rýchle tipy na to, ako zvládnuť ruletu.

Rýchle spôsoby, ako zvládnuť ruletu

Vyhýbajte sa americkej rulete

Americká ruleta má na rozdiel od európskej a francúzskej rulety hracie pole 00. Problém hráčov rulety častokrát spočíva v tom, že v niektorých kasínach je dostupná len americká ruleta. Vyhýbajte sa im za každú cenu, návratnosť vkladov je pri nich podstatne nižšia ako pri európskych ruletách s jednou 0.

Európska ruleta je lepšia

Európska ruleta má namiesto 38 hracích polí 37, čo je z pohľadu hráča žiaduce. Takže základný tip na to, ako zvládnuť ruletu je jasný – vyberajte si európsku verziu a nie americkú!

Francúzska ruleta je jednou z najlepších kasínových hier

Na prvý pohľad je rovnaká ako európska ruleta. Má 37 hracích polí na kolese. Ale má jedno špeciálne pravidlo, ktoré sa nazýva „in prison“, teda vo väzení. Toto pravidlo zlepšuje návratnosť vkladov hráčom z 97,3% na 98,65 %.

Čím menšie je riziko, tým lepšie

Vyberajte si ruletu nielen podľa typu (americká, európska či francúzska), ale aj podľa minimálnej výšky vkladu. Ak je minimálna stávka na roztočenie na americkej rulete 20 eur a minimálna stávka na európskej rulete 50 eur nie je výhodnejšie hrať európsku verziu, aj napriek lepšej návratnosti kvôli tomu, že má len jednu 0 na kolese.

Pri minimálnej stávke 20 eur v americkej rulete môžete očakávať priemernú stratu 1,05 eura za roztočenie. Pri stávke 50 eur na európskej rulete je priemerná strata 1,35 eura na roztočenie.

Dôležité teda je nielen vybrať si ruletu, ktorá ponúka najlepšie pravidlá z pohľadu hráča, ale aj najmenšie minimálne stávky. Najlepšou kombináciou preto je francúzska ruleta s najmenšou dostupnou minimálnou stávkou.

Ruleta online je dobrou voľbou

Získajte ruletový online bonus

Najlepší spôsob, ako hrať ruletu, je takmer vždy v mobilnom alebo online kasíne. Môžete získať zaujímavé online kasínové bonusy. Ale pozor. Každý bonus má svoje podmienky. Väčšinou sú nastavené tak, že kým ich dokážete splniť, prehráte celý bank.

Prečo je online ruleta lepšia?

Sú na to dva základné dôvody. Prvým je, že je pri online rulete podstatne jednoduchšie nájsť stoly s francúzskou ruletou. Druhým dôvodom je, že minimálna stávka na roztočenie je zvyčajne v mobilných či online kasínach nižšia ako v kamenných.

Ako zvládnuť ruletu lepšie?

Tri rýchle tipy, ako si počínať pri hraní rulety čo najlepšie teda znejú veľmi jednoducho:

  1. vyberajte si francúzsku ruletu
  2. vyberajte si čo najnižší dostupný minimálny vklad na jedno roztočenie
  3. hrajte ruletu online