Ako hrať ruletu: 4 skvelé tipy pre začiatočníkov

Ako hrať ruletu: 4 skvelé tipy pre začiatočníkov

Štyri skvelé tipy pre začiatočníkov na to, ako hrať ruletu a na čo klásť dôraz.

Vyskúšajte niektorý zo systémov používaných pri tipovaní

Najčastejšie sa v rulete využívajú systémy Martingale a Fibonacci. Medzi hráčmi sú najobľúbenejšie. Oba sme si už detailne predstavili v minulosti, o Martingale si môžete prečítať TU a o Fibonacci TU. Ide o systémy progresívneho zvyšovania stávok. Samozrejme, nie sú garanciou úspechu, ale veľa hráčov na rulete prostredníctvom nich zbohatlo.

Vyskúšajte verzie odlišné od americkej rulety

Americká ruleta je mnohými hráčmi považovaná za výhodnú. Má dve nulové polia v hre (0 a 00), house edge (výhoda kasína) je niečo nad 5 %. Európska ruleta má o jedno pole s nulami menej. Povoľuje stávku „en prison“, alebo vo väzení. To znamená, že ak prehráte, no vyhráte v druhej stávke, dostanete naspäť aj svoju prvú stávku. House edge je v tomto prípade 1,5 % (ak je možné hrať en prison) a 2,7 % ak nie je možné hrať s touto funkciou.

Ďalšie skvelé tipy pre začiatočníkov, ako hrať ruletu

Rozlišujte pomer rizika a zisku pri jednotlivých vnútorných stávkach

V rulete rozlišujeme vonkajšie stávky, ako napríklad červená/čierna, pár /nepár, atď, ktoré sú vyplácané v pomere 1:1. Stavíte 10 dolárov, vyhrať môžete 10 dolárov. Pomerne vysoká úspešnosť na výhru. Potom rozlišujeme vnútorné stávky, ktoré je ťažšie vyhrať, ale prinášajú podstatne zaujímavejšie výhry. Vhodné sú pre hráčov, ktorí sa neboja ísť do rizika. Príklad: správny výber čísla (od 1 do 35), ak trafíte, výplata je v pomere 35:1. Split – stávka na dve susediace čísla (horizontálne alebo vertikálne). Výplata je v tomto prípade 17:1. Street – stávka na tri po sebe idúce čísla v horizontálnej pozícii. V tomto prípade sa výhra vypláca v kurze 11:1.

Vedieť, kedy skončiť

Toto je veľmi dôležité naučiť sa najmä pokiaľ ste začiatočník. Ruleta, rovnako ako ostatné hazardné hry, vás vie vtiahnuť do labyrintu, z ktorého je ťažko odísť. Netvrdím, že máte ukončiť hru hneď po prvej výhre. Ale nebuďte príliš chamtiví a nepreháňajte to. V najlepšom treba prestať.

Ak chcete ďalšie dobré tipy na to, ako hrať ruletu, navštívte sekciu Ruleta na našom webe. Predstavujeme v nej aj rozličné ruletové systémy.