3 dôvody prečo nehrať ruletu

3 dôvody prečo nehrať ruletu

Každá minca má dve strany. Všetko má svoje pre aj proti. Výnimkou nie je ani jedna z najobľúbenejších hazardných hier. Toto sú tri dôvody prečo nehrať ruletu!

3 dôvody prečo nehrať ruletu

Hrozivý house edge

Hlavným dôvodom, prečo by ste nemali hrať ruletu, je veľmi vysoký house edge (výhoda domu, kasína). V niektorých kasínach sa jediné dostupné koleso rulety nazýva americká ruleta a má hranu 5,26 %. Toto je strašná výhoda a takmer každá druhá stolová hra v kasíne ponúka nižšiu výhodu.

Americká ruleta má 38 políčok, s nulou aj s dvojitou nulou. Môžete robiť rovnaké stávky na oba typy ruletových kolies, ale americké koleso má horšiu výhodu, pretože pridáva ďalšie stratené miesto na väčšinu stávok.

Keď vsadíte na jedno z párnych peňažných polí, ako je čierna, vyhráte, keď loptička pristane na jednom z 18 čiernych políčok na kolese. Prehráte, keď loptička dopadne na jedno z 18 červených políčok alebo na jedno z dvoch zelených políčok pre nulu a dvojitú nulu.

To znamená, že vyhráte na 18 z 38 polí pri rovnomernej stávke peňazí na kolese americkej rulety. Keď hráte na európskej rulete, ktorej sa budeme venovať ďalej, vyhráte na 18 z 37 políčok. Samozrejme, kasína uprednostňujú hru na americkom kolese, pretože zarábajú viac peňazí.

Európska ruleta má jedno políčko s nulou, ale nemá dvojité políčko s nulou. Tým sa výhoda domu zníži na 2,7 %. V porovnaní s mnohými inými stolovými hrami je to stále veľká výhoda. Väčšina blackjackových hier má house edge menej ako 1 %, pričom niektoré sú pod 0,5 %. Dve najlepšie stávky na baccarat majú menej ako 1,5 %, tabuľka craps má niekoľko stávok pod 1,5 % a niektoré video pokrové hry majú výhodu pod 0,5 %.

Ak sa chystáte hrať ruletu, vždy hrajte na kolese, ktoré dve políčka s nulami. Ale najlepšou voľbou je vybrať si hazardnú hru s omnoho nižšou výhodou pre kasína (house edge).

Jednoducho nemôžete vyhrať

Keď hráte väčšinu hazardných hier, z dlhodobého hľadiska prídete o peniaze. Môže za to spomínaná výhoda kasína alebo house edge. Čím vyššia je hodnota house edge, tým rýchlejšie prídete o peniaze. Máte tiež nižšiu šancu vyhrať akúkoľvek konkrétnu hernú reláciu, keď hráte hazardné hry s vyšším house edge. Matematika je neúprosný pán. Keď hráte hru s vyšším house edge, ako je napríklad ruleta, stratíte z dlhodobého hľadiska viac a máte nižšiu šancu vyhrať aj jednotlivé herné relácie.

Nedostatok dobrých kolies

Už sme to načrtli v riadkoch vyššie, ale kasína chcú, aby ste hrali americkú ruletu. Nechcú, aby ste hrali na kolesách s jednou nulou. To je dôvod, prečo mnohé kasína neponúkajú žiadnu európsku ruletu.

Mnohé z kasín, ktoré ponúkajú oba typy kolies, vás nútia hrať o vyššie stávky na kolesách s jednou nulou. Minimálna stávka je vyššia.

Ak hráte ruletu online, vo väčšine kasín nájdete kolesá s jednou nulou. Chápem, prečo majú online kasína dve políčka s nulami, ale nerozumiem, prečo ich niekto niekedy hrá.

Jedna vec, ktorú mnohí hráči nevedia, je, že v skutočnosti existuje tretí typ rulety. Na niekoľkých miestach si môžete zahrať na francúzskej rulete, ktorá vyzerá ako európske koleso. Rozdiel je v tom, že správne francúzske koleso má niekoľko pravidiel, ktoré znižujú výhodu kasína. Pravidlá sú La Partage a väzenie alebo „en prison“.