Blazing Ice (recenzia hry) – ovocie v novom šate

Blazing Ice (recenzia hry) – ovocie v novom šate

Blazing Ice je ovocná klasika od Synotu, obsahuje však aj niekoľko inovatívnych vychytávok a zaujme sviežim dizajnom.

Niekedy by nám malo byť ľúto vývojárov automatov, ktorí musia neustále prichádzať s niečím novým a inovatívnym, aby pritiahli pozornosť hráčov na preplnenom trhu.

Blazing Ice je ovocnou klasikou v novom šate

Obzvlášť náročné to je, ak sa snažia urobiť klasický ovocný automat, ktorý má len tri valce a typické symboly sliviek, čerešní či melónov.

Preto klobúk dolu pred vývojármi spoločnosti Synot Games, ktorí dokázali do hry Blazing Ice vložiť niekoľko inovatívnych prvkov a funkcií – napríklad náhodné výplaty či multiplikátory až do výšky 100 násobkov vkladu.

Je to trojvalcový automat, ktorý má 27 výherných línií.

Rozpätie vkladov sa pohybuje od 0,10 až do 100 na jedno roztočenie. To by malo vyhovovať hráčom s rôznym bankom.

Hra Blazing Ice má vysokú návratnosť vkladov v priemere vo výške 88 % až 98 %, ako deklaruje Synot.

Synot sa napriek tomu, že ide o klasický trojvalcový ovocný automat, vyhral aj s dizajnom. V ľavej časti nájdete ohnivé pozadie, v pravej časti kontrastné ľadové pozadie.

Herné symboly ovocia sú zobrazené s malou kvapôčkou vody, aby vyzerali štýlovejšie. Tento detail sa vývojárom skutočne podaril a priniesol určite osvieženie do hry.

Symboly čerešní alebo citrónov zobrazené na všetkých troch valcoch vám prinesú 2 násobok vkladu. Symboly pomarančov až 3 násobok a slivky 5 násobok. Na hrozne si určite pochutnáte, pretože vám môže priniesť 10 násobok stávky. Najvyššiu hodnotu majú symboly melónu – až 20 násobok stávky.

Náhodný multiplikátor stávok skvelou vychytávkou

Vychytávkou sú symboly červených kociek s nápisom MYSTERY. Nemajú pevnú hodnotu, namiesto toho, keď vyplnia výhernú líniu, pridelia hráčovi náhodný multiplikátor stávok – od 2 násobku až po 100 násobok stávky za jedno otočenie.

Symboly ohňa alebo ľadu prinesú 100 násobok stávky, ak dopadnú na ľubovoľnú výplatnú líniu.

Pridať niečo nové do klasického trojvalcového automatu s ovocným motívom je veľmi náročné, no v Blazing Ice sa to vývojárom podarilo. Okrem atraktívneho dizajnu určite zaujme funkcia náhodného multiplikátora so symbolom kociek.

Hra je optimalizovaná aj pre mobilné zariadenia.