Základy hrania pokeru online a ako začať

Základy hrania pokeru online a ako začať

Poker patrí medzi najobľúbenejšie kartové a všeobecne hazardné hry na svete. Prináša zábavu, napätie, taktiku a možnosť zaujímavých výhier. Predstavíme vám základy hrania pokeru online a ako začať!

Prečo je poker iný ako ostatné hazardné hry?

Poker je špecifickou hazardnou hrou a preto ho miluje toľko nadšencov. Na rozdiel od výherných automatov či rulety, pri pokri hráte proti živým ľuďom a každý človek robí chyby, všakže? Pokiaľ sa zdokonalíte v technikách pokeru, jednotlivých stratégiách, pohotových reakciách či blufovaní natoľko, že dosiahnete kvalitnú úroveň, môžete si pokrom pravidelne celkom príjemne zarobiť. Majstrom pokeru sa, samozrejme, nestanete z večera do rána, ale ako pri všetkom, keď sa mu budete pravidelne venovať, trénovať, veľa hrať, študovať knihy a články na internete a najmä keď sa pokrom budete baviť, môžete sa vypracovať na veľmi slušnú úroveň.

poker online

zdroj: depositphotos.com

Základy hrania pokeru online

Poker v kamennom kasíne či pokrovom klube má svoje špecifické čaro. No online poker sa teší čoraz väčšej obľube. Sedíte v pohodlí domova a nemusíte nikam chodiť. Môžete hrať doslova proti ľuďom z celého sveta. Pri online pokeri máte možnosť hrať proti ľuďom, ale tiež možnosť zahrať si proti počítaču. Ako bolo uvedené v prvom odstavci, ak hráte o reálne peniaze, hrať proti ľuďom sa oplatí rozhodne viac, nakoľko každý človek robí chyby.

Poker v kocke

Či už hráte poker online alebo klasický, cieľom každej hry je dosiahnuť čo možno najlepšiu päťkartovú kombináciu zo všetkých. V prípade, že ju dosiahnete, vyhráte celý bank.

Poker sa hrá s 52-kartovým balíčkom. Existuje 10 pokrových kombinácií zložených z piatich kariet. Najvyššia z nich sa volá Royal Flush a je zložená s karát A-K-Q-J-10 a všetky v rovnakej farbe.

Najvyššiu hodnotu v pokeri má eso, najnižšia je dvojka.

Keď chcete začať hrať poker online, odporúčame naučiť sa základy hrania pokeru online a poradie 10 najlepších pokerových kombinácií, aby ste mali prehľad.

Poker má niekoľko druhov a variant, každý z nich má svoje špecifiká. Najbežnejší je Texas Holdem Poker.

Online poker – 10 najlepších tipov pre začiatočníkov

1 Naučte sa pravidlá, pozície a hodnotenia pokerových kombinácií

Základy, základy, základy. Predtým, ako sa dáte na online poker, naučte sa základy hrania pokeru online, oboznámte sa s jednotlivými pozíciami a hodnotením pokerových kombinácií. Len na pevných základoch vybudujete kvalitný dom.

2 Začnite s nízkymi vkladmi, aby ste pochopili pokerovú stratégiu

Mnoho začiatočníkov sa do hrania pokeru vrhne s vysokými vkladmi. Chyba! Riskujete stratu veľkého obnosu peňazí. Cieľom je naučiť sa pokerovú stratégiu a neminúť pri tom veľa. Začnite na najnižšej úrovni a budete si merať sily tiež so začiatočníkmi. Nedarujte veľké obnosy peňazí frajerom, ktorí v tom už vedia chodiť omnoho lepšie!

3 Hrajte úsporne, ale agresívne

Mnoho začiatočníkov robí chybu, že otvára priveľa rúk. Odporúča sa hrať menej, ale agresívnejšie. Naučíte sa pokerovú stratégiu efektívnejšie a bez zbytočnej straty peňazí.

4 Využívajte pozície

Pri rozhodovaní o tom, ktoré ruky hrať a ktoré nie je vaša pozícia jedným z kľúčových faktorov. Z neskorších pozícií vyhrávate viac peňazí.

poker online

zdroj: depositphotos.com

Ďalšie skvelé tipy pre základy hrania pokeru online

5 Začnite hrať len za jedným stolom

Cieľom pre začiatočníkov je naučiť sa základy hrania pokeru online a pokerovú stratégiu a vnímať všetky potrebné informácie z hry. Takže nehrňte sa za viac stolov, sústrediť sa je dobré len na jeden. Absorbujete tak dôkladne všetky informácie.

6 Hrajte len vtedy, keď sa cítite dobre

Emócie sú pri hraní pokeru vaším nepriateľom. Keď ste naštvaní alebo smutní, radšej zvoľte niečo iné ako poker. Keď sme unavení, nahnevaní či opití, robíme hlúpe rozhodnutia a v pokeri nás to môže stáť veľa peňazí.

7 Rozmýšľajte o kartách svojich súperov

Mnoho faktorov môže naznačiť, akú ruku má váš súper. Je to dosť náročná a pokročilá téma. Najlepšie sa to, samozrejme, naučíte v praxi na konkrétnych reakciách. Prax robí majstra – v čítaní protihráčov v pokeri dvojnásobne.

8 Neponáhľajte sa

Nepadnite do zvyku rozbiť automatické rozhodnutia. Najmä pre začiatočníkov dôležitý tip – hrajte len jeden stôl, na rozhodovanie si dajte toľko času, koľko potrebujete.

9 Neblafujte priveľmi

Blafovanie patrí neodmysliteľne k pokeru, no ak to preženiete, vaši súperi vás ľahšie prečítajú a v konečnom dôsledku to bude pre vás viac na škodu, ako na úžitok.

10 Naučte sa skladať

Existujú rôzne typy hráčov a musíte proti nim hrať odlišne. Preto je dôležité naučiť sa základy hrania pokeru online a pokerovú stratégiu, kedy je dobré skladať a kedy to nie je vhodné.