Video poker a najčastejšie chyby, ktoré hráčov pripravujú o peniaze (1.)

Video poker a najčastejšie chyby, ktoré hráčov pripravujú o peniaze (1.)

Video poker patrí medzi najlepšie hry z pohľadu hráčov. Napriek tomu existuje niekoľko chýb, ktoré ich pripravujú o peniaze. Poznáte ich?

Video poker a najčastejšie chyby

Používanie zlých výplatných tabuliek

Jedna z najčastejších chýb vo video pokeri je hranie na stroji so zlou výplatnou tabuľkou. Kvôli tomu si môžeš zbytočne pokaziť priemernú návratnosť vkladov (RTP). Našťastie, väčšina hier má uvedenú výplatnú tabuľku v sekcii pravidiel.

Pri analýze výplatných tabuliek venujte veľkú pozornosť výplatám za Full House a Flush. Najlepšie stroje vyplácajú deväť mincí za Full House a šesť mincí za Flush, pri vsadení jednej mince. Preto sa im hovorí často aj 9/6 stroje. Presná miera návratnosti vkladov (RTP) sa líši v závislosti od štýlu stroja na video poker.

V štandardných hrách 9/6 Jacks or Better môžete nájsť RTP až na úrovni 99,54 % ak využívate optimálnu stratégiu. Preto patrí video poker vôbec k najvýhodnejším hazardným hrám z pohľadu hráčov. Pretože je v tejto hre jedna z najnižších výhod kasína.

Len pre porovnanie, tak použitie nesprávnej tabuľky výrazne zhorší hodnotu RTP. Napríklad hra 8/5 Jacks or Better by mohla mať len RTP 97,3 percenta. To znamená, že stratíte o viac ako 2 % zo svojho bankrollu len kvôli použitiu zlej výplatnej tabuľky.

Nevyužívanie maximálnych stávok

Nevsádzanie maximálneho počtu mincí patrí medzi najbežnejšie chyby, ktoré môžeš pri hre video poker urobiť. Na dosiahnutie najvyššieho RTP (návratnosti stávok) jednoducho potrebuješ využiť maximálnu stávku a to je zvyčajne päť mincí pri väčšine strojov.

Táto taktika pôsobí na niektorých hráčov odstrašujúco a boja sa ísť do maximálnych stávok. Napokon, pri niektorých hazardných hrách to môže byť niekoľko stoviek eur. Ale nepatrí k nim video poker. Môžeš staviť menej ako euro na mincu.

Stávkovanie maximálnej sumy je zvyčajne potrebné na dosiahnutie najvyššej výplaty za Royal Flush. Napríklad pri stroji na video poker s výplatou 9/6 by stávka štyroch mincí vyplatila iba 1000 mincí. Pre porovnanie stávka maximálneho počtu piatich mincí môže priniesť výhru 4000 mincí.